ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

"Όργια" από Τζοβίνκο, όσκαρ κουταμάρας από Ντρογκμπά

Τζοβίνκο

Με δυο ασίστ και μία γκολάρα ο Σεμπαστιάν Τζοβίνκο οδήγησε το Toronto σε νίκη 3-0 επί του Columbus. Ανόητη αποβολή για τον Ντιντιέ Ντρογκμπά (VIDEOS).

Άνετη νίκη με 3-0 για το Toronto επί των Columbus Crew. Όλα τα λεφτά ( στην κυριολεξία γιατί παίρνει 7.115.555 εκατομμύρια δολάρια το χρόνο ) για τους γηπεδούχους ο Σεμπαστιάν Τζοβίνκο, ο οποίος με δυο ασίστ και ένα γκολ ήταν μία ομάδα μόνος του.

Ο Ιταλός μεσοεπιθετικός δοκίμασε το πόδι του από απόσταση στο 8ο λεπτό, με τη μπάλα να βρίσκει στην πλάτη του Έντο και να καταλήγει στα δίχτυα. Λίγο αργότερα, ο Τζοβίνκο πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ με το εξωτερικό φάλτσο, ενώ 87ο λεπτό έδωσε ασίστ στο γκολ του Άλτιντορ.

Την ίδια απόδοση δεν είχε και ο Ντιντιέ Ντρογκμπά στο ματς της DC United με το Montreal και αυτό γιατί αποβλήθηκε στο 81ο λεπτό, μετά από μία πραγματικά ανόητη ενέργεια. Πάντως η ομάδα του, που έχανε μέχρι εκείνη τη στιγμή, ισοφάρισε σε 1-1 στο 86ο λεπτό.