ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Τζοβίνκο τους χόρεψε... πεντοζάλη

Τζοβίνκο

Ο Σεμπάστιαν Τζοβίνκο σφράγισε τη νίκη του Toronto επί των New York RB πετυχαίνοντας ένα καταπληκτικό τέρμα και χορεύοντας ένα σωρό αντιπάλους (VIDEOS).

Τρία παιχνίδια τα ξημερώματα της Πέμπτης (στην Ελλάδα) για το MLS. Το Toronto νίκησε με 2-1 τους New York RB και παρέμεινε στη δεύτερη θέση που οδηγεί απευθείας στους τελικούς. Το σκορ άνοιξε στο 51ο λεπτό ο Γκόμες για να κάνει το 2-0 ο Τζοβίνκο στο 78' με καταπληκτική ενέργεια και σουτ.

Μάλιστα ο 27άχρονος άσος πανηγύρισε το γκολ του αλά... Τζέιμς Χάρντεν ( παίκτης των Χιούστον Ρόκετς).

Ο Σον Ράιτ-Φίλιπς μείωσε στο 86ο λεπτό, όμως η ομάδα του δεν γλύτωσε την ήττα. Στα άλλα ματς το Dallas κέρδισε με 2-0 τους Whitecaps, ενώ οι Portland Timbers πήραν σπουδαίο διπλό στην έδρα της Real Salt Lake.