ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έκανε σεφτέ με χατ-τρικ στο MLS ο Ντρογκμπά

Ντρογκμπά

Ο Ντιντιέ Ντρογκμπά πέτυχε τα πρώτα του γκολ στο MLS βοηθώντας τους Montreal Impact να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να κερδίσουν με 4-3 τους Chicago Fire (VIDEOS).

Μετά το σούσουρο που είχε δημιουργηθεί την προηγούμενη εβδομάδα ( ο Ντρογκμπά αρνήθηκε να κάνει δηλώσεις προκαλώντας την κοινή γνώμη), ο Ιβοριανός άσος απάντησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ποιος είναι αυτός; Μα φυσικά σκοράροντας.

Ο 37άχρονος άσος άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό για το Montreal, όμως το Chicago ισοφάρισε, έχασε ξανά το προβάδισμα για να το κερδίσει και πάλι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Κάπου εκεί δράση ανέλαβε ο Ντρογκμπά, ο οποίος με δυο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών έκανε ανατροπή στην ανατροπή και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, πραγματοποιώντας παράλληλα χατ-τρικ.

Στα άλλα ματς οι New England καθάρισαν εύκολα τους Orlando City ( έπαιξαν χωρίς τον Κακά που είναι με τη Βραζιλία), ενώ οι Sounders επιβλήθηκαν με 2-1 των Toronto με τον αρχηγό Ντέμπσεϊ να σκοράρει το νικητήριο τέρμα.