ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δυο πέναλτι το ένα χειρότερο από το άλλο!

Colorado Rapids νίκησαν με 2-1 τους Houston Dynamo

Οι Colorado Rapids νίκησαν με 2-1 τους Houston Dynamo σε ένα ματς με δυο αστεία πέναλτι. Πέντε γκολ στο ματς των Chicago Fire με τους New York RB (VIDEO).

Τρία γκολ, τα δυο με πέναλτι. Δεν είναι κάτι σπάνιο, αλλά το αστείο στο παιχνίδι μας είναι το πως έγιναν. Στο πρώτο ο Κόκραν έκανε ένα από τα χειρότερα τάκλιν που έχουμε δει, με αποκορύφωμα το απλωμένο χέρι.

Στο δεύτερο ο Μπέρλινγκ έκανε... μανσέτα(!) στην περιοχή και σωστά δόθηκε η παράβαση. Το ακόμα πιο περίεργο, είναι πως ο πρώτος δεν είδε κάρτα, ενώ ο δεύτερος φυσικά και πήρε. Από τα παράξενα του MLS.

Για την ιστορία οι Colorado νίκησαν με 2-1 τους Houston με τον Ντουλ να κάνει διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 79ο λεπτό.

Πέντε γκολ!

Αλλά πως ξεκίνησε η αναμέτρηση; Με πέναλτι! Οι New York άνοιξαν το σκορ από την άσπρη βούλα, για να πάρουν γρήγορα το προβάδισμα οι Chicago πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Ζούμπαρ ισοφάρισε, για να κάνει το τελικό 3-2 ο Ιγκμποανανίκε.