ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ασταμάτητος ο Λάμπαρντ, πέτυχε άλλα δυο γκολ

Λάμπαρντ

Με δυο γκολ του Φρανκ Λάμπαρντ η New York City νίκησε με 3-2 την DC United και παρέμεινε στην κορυφή του ανατολικού ομίλου. Έφτασε τα 11 γκολ σε 16 ματς ο Άγγλος σούπερ σταρ (VIDEO).

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται εδώ και αρκετές εβδομάδες ο Φρανκ Λάμπαρντ, ο οποίος στα 38 του χρόνια κάνει... πλάκα στο MLS. Ο Άγγλος μέσος πέτυχε δυο γκολ και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του σε ένα "τρελό" παιχνίδι.

Η DC United προηγήθηκε στο 36ο λεπτό με τον Σαμ για να ισοφαρίσει ο Νταβίδ Βίγια στο 79'. Από εκείνο το σημείο και μετά ανέλαβε δράση ο Λάμπαρντ.

Στο 85' έδωσε το προβάρισμα στην New York City, όμως στο 91ο λεπτό η DC United ισοφάρισε. Ο έμπειρος μέσος χτύπησε στο 93΄με ωραία ντρίμπλα και σουτ πεσμένος, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Φρανκ Λάμπαρντ έφτασε τα 272 γκολ σε 908 συμμετοχές σε συλλογικό επίπεδο, ενώ μετρά και 29 τέρματα σε 106 συμμετοχές με την εθνική ομάδα της Αγγλίας.