ΤΟΥΡΚΙΑ

Ξανά γκολ ο Γκέκας

Ο Φάνης Γκέκας σκόραρε για 8η φορά φέτος με τη φανέλα της Ακχισάρ και μάλιστα με εντυπωσιακή κεφαλιά, όμως η ομάδα του έπεσε θύμα ανατροπής στην εδρα της Καράμπιουκσπορ (videos).

Την εξαιρετική φόρμα στην οποία βρίσκεται εδώ και καιρό επιβεβαίωσε για ένα ακόμα ματς ο Φάνης Γκέκας, με τον φορ της Ακχισάρ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Καράμπιουκσπορ με καρφωτή κεφαλιά, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας άσος άνοιξε με αυτό τον τρόπο το σκορ στο 52ο λεπτό όμως αυτό δεν στάθηκε αρκετό να δώσει ούτε έναν βαθμό στην ομάδα του. Και αυτό γιατί οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια τέσσερα λεπτά αργότερα με χτύπημα πέναλτι του Τραορέ ενώ στο 90' πήραν το τρίποντο με σουτ του Μπαχαντίρ μέσα από την περιοχή.

Ο Φάνης Γκέκας ανοίγει το σκορ για την Ακχισάρ

Η Καράμπιουκσπορ ολοκληρώνει την ανατροπή στο 90ο λεπτό:

SüperLig - 7η αγωνιστική

Παρασκευή

Καράμπιουκσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ 2-1 (56' (πεν.) Τραορέ, 90' Μπαχαντίρ / 52' Γκέκας)

Κασίμπασα - Κόνιασπορ 2-0 (45' Σκαριόνε, 70' Μπάμπελ)