SUPER LIG

"Καθάρισε" ο Νανί για την Φενέρμπαχτσε

Άλλη κλάση ο Νανί, πέτυχε δύο γκολ για την Φενέρμπαχτσε και την οδήγησε στη νίκη με 2-1 επί της Αντάλιασπορ, λυτρώνοντάς την με εκτέλεση φάουλ στο 97' (videos)

Με δύο γκολ του Νανί η Φενέρμπαχτσε νίκησε 2-1 την Αντάλιασπορ στο "Σουκρού Σαράτσογλου", με τον Πορτογάλο μάλιστα να λυτρώνει τους γηπεδούχους στο 97' σκοράροντας με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Νανί είχε ανοίξει το σκορ στο 43' με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από σέντρα του Ρόμπιν φαν Πέρσι, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Γκιλιέρμε στο 70'.

Η λύτρωση ήρθε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με την φοβερή εκτέλεση φάουλ και η "Φενέρ" έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές, έτσι είναι στην κορυφή μαζί με την Τράμπζονσπορ.

Η σύνθεση της Φενέρμπαχτσε...

Βολκάν Ντεμιρέλ, Σενέρ Εζμπαϊρακλί, Αμπντουλάγ Μπα (46' Κάντλετς), Κιερ, Χασάν Αλί Καλντιρίμ, Σόουζα (76' Αλπέρ Ποτούκ), Μεχμέτ Τοπάλ, Νανί, Ντιέγκο, Φαν Πέρσι, Φερναντάο (63' Βολκάν Σεν).

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Γκαζιάντεπσπορ - Μπεσίκτας 0-4 (76' Ογκουζχάν Εζιακούπ, 83' πέν. Τζενκ Τοσούν, 87' Ολτζάι Σαχάν, 90' Κερίμ Φράι)

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Κασίμπασα 1-0 (70' αυτ. Ίσακσον)

Ιστανμπούλ - Μπούρσασπορ 2-1 (19' και 74' Βίστσα / 40' Μπεκίρ Γιλμάζ)

Κόνιασπορ - Γαλατάσαράι 1-4 (37' Μέχα / 9' Μπουράκ Γιλμάζ, 40' Σεμίχ Καγιά, 89' και 95' Σνάιντερ)

Μερσίν - Κάισερισπορ 1-2 (48' Ουελίτον / 70' Μπαϊράμ, 85' Γιαβρού)

Κυριακή

Τράμπζονσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ 2-2 (42' Ερντογάν, 85' Όσκαρ Καρντόσο / 56' πέν. Καμπζέ, 77' Ρονταγιέγκα)

Εσκισέχιρσπορ - Ρίζεσπορ 1-1 (73' πέν. Γκιουράλ / 65' Κουόκ)

Σίβασπορ - Οσμάνλισπορ 0-1 (76' Εν'Ντιάγ)

Φενέρμπαχτσε - Αντάλιασπορ 2-1 (43' και 97' Νανί / 70' Γκιλιέρμε)