ΙΣΠΑΝΙΑ

Σκόραρε ξανά ο Βέργος με την Έλτσε

Βέργος

Δεύτερο σερί παιχνίδι στη Segunda División κατά το οποίο ο Νίκος Βέργος βρήκε δίχτυα. Ο νεαρός στράικερ της Έλτσε μείωσε για την ομάδα του στην εντός έδρας ήττα (1-4) από τη Μιράντες. (VIDEO).

Νέα ήττα για την Έλτσε στη Segunda División, αλλά ο δικός μας Νίκος Βέργος τα καταφέρνει περίφημα. Ο 20χρονος στράικερ βρήκε δίχτυα για δεύτερο σερί ματς, στην τρίτη του συμμετοχή στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Ο Κιλκισιώτης αντικατέστησε στο 67ο λεπτό τον Έκτορ Ερνάντες και στο 74' σκόραρε, κάνοντας το 1-2 στο παιχνίδι με τη Μιράντες. Ο γκολκίπερ της Έλτσε, Χάβι Χιμένες, ωστόσο, αποβλήθηκε στο 80', με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να σημειώσουν δύο ακόμα τέρματα και να πάρουν τη νίκη με 1-4.

Ο Έλληνας φορ είχε ξανασκοράρει στο αμέσως προηγούμενο παιχνίδι της Έλτσε, αυτό με τη Llagostera. Πλέον η ομάδα του Αλικάντε είναι στην 7η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς. Πρώτη είναι η Οσασούνα με 16.