LA LIGA

Πρώτη νίκη για την Οσασούνα

Βρέθηκε να χάνει στο πρώτο λεπτό στην έδρα της Έιμπαρ, αλλά η Οσασούνα κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-2 (videos)

Η Οσασούνα κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 3-2 της Έιμπαρ και μάλιστα εκτός έδρας, αν και βρέθηκε να χάνει στο 1ο λεπτό!

Ο Εσκαλάντε άνοιξε το σκορ μετά από λίγα δευτερόλεπτα, αλλά η ανατροπή έγινε με τέρματα του Σέρχιο Λεόν στο 29' και το 39'.

Ισοφάρισε σε 2-2 ο Σέρτζι Ενρίτς στο 45', αλλά η Οσασούνα προηγήθηκε ξανά στο 58' με τον Ρομπέρτο Τόρες και πήρε το "διπλό".

ΕΪΜΠΑΡ: Ριέσγο, Αντέρ Κάπα, Μάουρο ντο Σάντος (62' Ράμις), Λεζέν, Λούνα, Ντάνι Γκαρθία, Εσκαλάντε (46' Νάνο), Φραν Ρίκο, Πέδρο Λεόν, Μπεμπέ (70' Πελετέιρο), Σέρτζι Ενρίτς.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ (5-3-2): Ναουθέτ Πέρεθ, Μπερεγκέρ, Νταβίντ Γκαρθία, Μιγκέλ Φλάνιο, Ουνάι Γκαρθία, Όιερ, Ντιγκάρ (71' Τιένθα), Ντε λας Κουέβας (79' Οτέγκι), Ρομπέρτο Τόρες, Σέρχιο Λεόν (82' 'Αλαμο), Οριόλ Ριέρα.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Λας Πάλμας - Εσπανιόλ 0-0

Σάββατο

Λεγκανές - Σεβίλλη 2-3 (67' Τιμόρ, 69' Σιμανόβσκι / 25' Φράνκο Βάσκες, 58' Νασρί, 85' Σαράμπια)

Μπαρτσελόνα - Ντεπορτίβο 4-0 (21' και 36' Ραφίνια, 43' Λουίς Σουάρες, 58' Μέσι)

Ατλέτικο - Γρανάδα 7-1 (34', 45' και 61' Καράσκο, 63' και 81' Γκαϊτάν, 85' Κορέα, 87' Τιάγκο Μέντες / 18' Κουένκα)

Μπέτις - Ρεάλ 1-6 (55' Θεχούδο / 4' Βαράν, 31' Μπενζεμά, 39' Μαρσέλο, 45' και 62' Ίσκο, 78' Κρ. Ρονάλντο)

Κυριακή

Αλαβές - Μάλαγα 1-1 (9' Ντέιβερσον / 85' Ροσάλες)

Μπιλμπάο - Σοθιεδάδ 3-2 (51' Μουνιαΐν, 60' Αντούριθ, 72' Ινιάκι Γουίλιαμς / 16' Θουρουτούθα, 83' Ίνιγο Μαρτίνεθ)

Χιχόν - Βαλένθια 1-2 (41' Κάρλος Κάστρο / 7' και 65' Μάριο Σουάρεθ)

Βιγιαρεάλ - Θέλτα 5-0 (8' και 12' Ρομπέρτο Σοριάνο, 38' Μπακαμπού, 48' αυτ. Βας, 92' Τριγκέρος)

Δευτέρα

Έιμπαρ - Οσασούνα 2-3 (1' Εσκαλάντε, 45' Σέρτζι Ενρίτς / 29' και 32' Σέρχιο Λεόν, 58' Ρομπέρτο Τόρες)