LA LIGA

Πρώτη νίκη για Ντεπορτίβο

Αήττητη παραμένει μετά από τρεις αγώνες η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, που πέτυχε μάλιστα την πρώτη της νίκη στη φετινή Primera, επικρατώντας με 3-1 της Ράγιο Βαγιεκάνο στο "Vallecas" (VIDEO)

Με επιβλητική εμφάνιση, η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια πήρε το πρώτο της τρίποντο, επικρατώντας με 3-1 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο, και σκαρφάλωσε στην 7η θέση της Primera, παραμένοντας αήττητη.

Το σκορ για τους Γαλιθιάνους άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Σέλσο Μπόρχες, για να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους ο Εμπαρμπά στο 27'. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, ο Λουίς Αλμπέρτο ξανάδωσε το προβάδισμα στην Ντέπορ, για να κλειδώσει τη νίκη στο 61' ο Λούκας Πέρεθ με το δεύτερό του φετινό γκολ.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Χουάν Κάρλος, Κίνι (62' Μπανγκουρά), Ντιέγο Γιορέντε, Αντόνιο Αμάγια, Νάτσο Μαρτίνεθ, Ρομπέρτο Τρασόρας, Ραούλ Μπαένα, Έμπερτ, Άντρι Εμπάρμπα, Πάμπλο Ερνάντεθ (80' Φαρίνια), Χάβι Γκέρα (62' Μανούτσο Γκονσάλβες)

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ: Λουξ, Λάουρε, Αλεχάνδρο Αρίμπας (78' Λόπο), Σίντνεϊ, Φερνάντο Ναβάρο, Χουανφράν (72' Χουάν Ντομίνγκεθ), Μπόρχες, Πέδρο Μοσκέρα, Φαζρ, Λουίς Αλμπέρτο (64' Λουιζίνιο), Λούκας Πέρεθ

* Κόκκινη κάρτα ο Έμπερτ στο 77'

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Λεβάντε - Σεβίλλη 1-1 (58' Βίκτορ Καμαράσα / 12' Εν'Ζονζί)

Σάββατο

Εσπανιόλ - Ρεάλ 0-6 (7', 17', 20', 61' και 81' Κριστιάνο Ρονάλντο, 28' Μπενζεμά)

Χιχόν - Βαλένθια 0-1 (91' Πάκο Αλκάθερ)

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα 1-2 (51' Τόρες / 55' Νεϊμάρ, 77' Μέσι)

Μπέτις - Σοθιεδάδ 1-0 (41' Ρουμπέν Κάστρο)

Κυριακή

Γρανάδα - Βιγιαρεάλ 1-3 (74' Φραν Ρίκο / 49' Τριγκέρος, 51' Μπακαμπού, 91' Σάμου)

Μπιλμπάο - Χετάφε 3-1 (6' και 83' Αντούριθ, 24' Ραούλ Γκαρθία / 70' Βελάσκες)

Θέλτα - Λας Πάλμας 3-3 (13' πέν. Ορεγιάνα, 18' Βας, 48' Νολίτο / 23' Αραούχο, 61' αυτ. Πάμπλο Ερνάντες, 74' Νταβίντ Σιμόν)

Μάλαγα - Έιμπαρ 0-0

Δευτέρα

Ράγιο Βαγιεκάνο - Ντεπορτίβο 1-3 (27' Εμπαρμπά / 7' Μπόρχες, 28' Λουίς Αλμπέρτο, 61' Λούκας Πέρεθ)