LA LIGA

Μοιρασιά στη Μαδρίτη για Χετάφε και Σοθιεδάδ

Χετάφε και Ρεάλ Σοθιεδάδ αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της La Liga και αμφότερες παραμένουν χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα (video).

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το εναρκτήριο ματς της 15ης αγωνιστικής της La Liga, με την Χετάφε και την Ρεάλ Σοθιεδάδ να παίρνουν από έναν βαθμό μετά το μεταξύ τους 1-1 στο "Coliseum Alfonso Pérez".

Οι Μαδριλένοι του Φραν Εσκριμπά άνοιξαν το σκορ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου (48') με την κεφαλιά του Σαράμπια από το ύψος της μικρής περιοχής όμως οι Βάσκοι του Εουσέμπιο μπόρεσαν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα χάρη σε γκολ στο 68'.

Σκόρερ ήταν ο Αχιρέτσε (έφτασε τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα) με κοντινό πλασέ απέναντι στον Γουάιτα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ ο Ντιέγκο Ρέγες, ο οποίος βρισκόταν μπροστά από τον γκολκίπερ της Χετάφε και θεωρούσαν πως επηρέαζε τη φάση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΧΕΤΑΦΕ: Γουάιτα, Νταμιάν Σουάρες, Κάλα, Αλέξις, Ρομπέρτο Λάγο, Χουάν Ροντρίγκεθ, Λασέν, Σαράμπια (79' Βίκτορ Ροντρίγκεθ), Λαφίτα (74' Πέδρο Λεόν), Άλβαρο Βάθκεθ (57' Γουάντερσον), Στσέποβιτς

ΡΕΑΛ ΣΟΘΙΕΔΑΔ: Ρούλι, Ελουστόνδο (85' Κάρλος Μαρτίνεθ), Ντιέγκο Ρέγες, Ίνιγο Μαρτίνεθ, Ντε λα Μπέγια, Ιγιαραμέντι, Γκρανέρο, Βέλα (64' Ζόνατας), Κανάλες (83' Τσάβι Πριέτο), Μπρουμά, Αγκιρέτσε