ΣΚΩΤΙΑ

Πέρασε από το "Firhill" η Ρέιντζερς

RANGERS FC/KIRK O'ROURKE

Η Ρέιντζερς πέρασε από το "Firhill Stadium", επικρατώντας με 2-0 της Πάρτικ Θίσλ χάρη σε γκολ των Γουίντας και Ταβερνιέ για την εξ' αναβολής αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής της Scottish Premiership. Νίκη και για τη Μάδεργουελ.

Δύο εξ' αναβολής αναμετρήσεις παρελθουσών αγωνιστικών διεξήχθησαν την Τρίτη (6/2) στη Scottish Premiership. Στο "Firhill Stadium", η Ρέιντζερς σε αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής δεν αντιμετώπισε μεγάλη αντίσταση από την Πάρτικ Θίσλ και τη νίκησε με 2-0.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Γουίντας στο 39ο λεπτό, με τον Ταβερνιέ στο 58ο να διευρύνει το προβάδισμά τους και να διαμορφώνει το 0-2. Αποτέλεσμα, το οποίο έμελλε να είναι και τελικό.

Σε αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής, η Μάδεργουελ υποδέχθηκε στο "Fir Park" τη Σεντ Τζόνστοουν και τη νίκησε με το ίδιο σκορ (2-0). Ο Κάμπελ άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό και ο Μέιν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα έξι λεπτά αργότερα (70').

Η σύνθεση της Ρέιντζερς....

Φόντεριγχαμ, Ταβερνιέ, Μπέιτς, Μάρτιν, Τζον (46' Χαλιντέι), Χολτ, Γκος, Καντέιας (86' Ντόχερτι), Γουίντας, Μέρφι, Κάμινγκς (81' Μορέλος).