ΚΟΣΜΟΣ

Γκολάρα, γκάφα και... γκάφα

Τιχουάνα νίκησε με 2-1 την Τζαγκουάρες

Η Τιχουάνα νίκησε με 2-1 την Τζαγκουάρες για το πρωτάθλημα του Μεξικό με το πρώτο γκολ να είναι... ποίημα και τα άλλα δυο να προέρχονται από γκάφες (VIDEO).

Σημαντική νίκη με την οποία ξεκόλλησε από τις τελευταίες της βαθμολογίας πέτυχε η Τιχουάνα απέναντι στην Τζαγκουάρες με σκορ 2-1. Το παιχνίδι είχε ρυθμό και τρία τέρματα που θα συζητηθούν.

Το σκορ άνοιξε στο Μπενεντέτο μόλις στο 5ο λεπτό με υπέροχο κρεμαστό πλασέ, μετά από εξίσου υπέροχο συνδυασμό για να φτάσει η μπάλα στα πόδια του.

Πενήντα λεπτά αργότερα έγινε το 2-0 πάλι με τον ίδιο παίκτη μόνο που αυτή τη φορά χρειάστηκε τη βοήθεια του Μουνιόθ, ο οποίος γύρισε τη μπάλα με το στήθος στον Χιμένεθ (τερματοφύλακας) με αρκετή δύναμη, με αποτέλεσμα να χαθεί και ο Μπενεντέτο να σκοράρει ένα εύκολο γκολ.

Το 2-1 για τους φιλοξενούμενους έκανε ο Βουόσο στο 86ο λεπτό με κεφαλιά. Ο Σασουέδο προσπάθησε να την αποκρούσει, όμως το έκανε ενώ η μπάλα είχε περάσει αρκετά τη γραμμή της εστίας του.