ΙΤΑΛΙΑ

Πρόστιμο 1.000 ευρώ στην Αβελίνο για τον εκφωνητή της

Η ιταλική ομοσπονδία τιμώρησε με 1.000 ευρώ την Αβελίνο για... ειρωνικό σχόλιο του εκφωνητή της στο ματς με την Περούτζια.

Με πρόστιμο 1.000 ευρώ για ένα σχόλιο του εκφωνητή της τιμωρήθηκε η Αβελίνο από την ιταλική ομοσπονδία. Συγκεκριμένα στην αναμέτρηση με την Περούτζια και με τους "πράσινους" μπροστά στο σκορ με 2-0 ο διαιτητής του αγώνα έδειξε πως θα υπάρξουν επτά λεπτά καθυστερήσεων.

Κάτι που δεν άρεσε στον κόσμο της Αβελίνο. Ούτε απ' ότι φάνηκε και στον εκφωνητή που σχολίασε: "Θα υπάρξουν 12 λεπτά καθυστερήσεων".

Το σχόλιο αυτό θεωρήθηκε ειρωνικό και έτσι η ομοσπονδία της Ιταλίας τιμώρησε με 1.000 ευρώ τους "πράσινους".

PHOTO CREDITS: FACEBOOK U.S. Avellino 1912