ΙΤΑΛΙΑ

"Ποντικοί" ρήμαξαν τον Λεάλι και τους συμπαίκτες του

Αντιμέτωποι με μία δυσάρεστη εμπειρία ήλθαν παίκτες κι επιτελείο της Περούτζια, καθώς διαπίστωσαν στο ημίχρονο του ματς με την Μπρέσια ότι εκλάπη εξοπλισμός και προσωπικά αντικείμενα αξίας 300.000 ευρώ από τα αποδυτήρια.

Η Περούτζια νίκησε 2-0 την Μπρέσια για την 28η αγωνιστική της Serie B, αλλά οι "γκριφόνι" δεν θα ξεχάσουν αυτό που αντίκρισαν κατά το ημίχρονο στα αποδυτήρια "Stadio Renato Curi".

Αθλητικός εξοπλισμός, καθώς και προσωπικά αντικείμενα (κινητά, ρολόγια, χρήματα) εκλάπησαν από τα αποδυτήρια των γηπεδούχων. Οι έρευνες των αστυνομικών αρχών της Ούμπρια δεν έχουν αποδώσει καρπούς. Έτσι, ούτε οι δράστες έχουν βρεθεί, ούτε τα αντικείμενα. Η συνολική αξία των κλοπιμαίων ανέρχεται στα 300.000 ευρώ!

Με τον πρώην γκολκίπερ του Ολυμπιακού, Νικόλα Λεάλι βασικό, η Περούτζια πήρε τη νίκη κι ανέβηκε στην 8η θέση (εντός, δηλαδή θέσεων playoffs ανόδου στη Serie A) της δεύτερης κατηγορίας της Ιταλίας.

Photo credits: Perugia Sitio Ufficiale