SERIE A

Ούτε τώρα η Ίντερ

Inter Milan's Mauro Icardi, center, jumps for the ball with Fiorentina's Davide Astori, right, as Fiorentina's Vitor Hugo looks at them, during the Serie A soccer match between Inter Milan and Fiorentina at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, Aug. 20, 2017. (AP Photo/Antonio Calanni) AP

Το 18ο φετινό γκολ του Ικάρντι δεν στάθηκε αρκετό για την Ίντερ, καθώς η Φιορεντίνα με γκολ του Σιμεόνε στις καθυστερήσεις ισοφάρισε για το τελικό 1-1 στο "Artemio Franchi". Γκολάρα ο Ραντοβάνοβιτς στο 1-1 ανάμεσα σε Κιέβο και Ουντινέζε.

Για πέμπτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος η Ίντερ έμεινε μακριά από το τρίποντο και πλέον οι ελπίδες της να μείνει στο κυνήγι του τίτλου μειώνονται δραματικά.

Ο Μάουρο Ικάρντι έδωσε το προβάδισμα στους "νερατζούρι" στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης με την Φιορεντίνα, όμως το 18ο γκολ του αρχηγού δεν στάθηκε αρκετό για την Ίντερ, καθώς η Φιορεντίνα με γκολ του Χιοβάνι Σιμεόνε στις καθυστερήσεις ισοφάρισε για το τελικό 1-1 στο "Artemio Franchi".

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής στο "Stadio Marc'Antonio Bentegodi", Κιέβο και Ουντινέζε αναδείχθηκαν ισόπαλες και πήραν από έναν βαθμό. Με φοβερό σουτ εκτός περιοχής ο Ραντοβάνοβιτς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους μόλις στο 9', με την Ουντινέζε να βρίσκει την ισοφάριση με αυτογκόλ του Τόμοβιτς στο 41' για το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Σπορτιέλο, Λορινί, Πεζέλα, Αστόρι, Μπιράγκι, Μπενάσι (69' Μπαμπακάρ), Μπάντελ, Βερτού, Κιέζα, Σιμεόνε, Τερεό (62' Εϊσερίκ).

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Κανσέλο (83' Καντρέβα), Σκρίνιαρ, Ρανόκια (75' Ναγκατόμο), Σαντόν, Βετσίνο, Γκαλιαρντίνι, Ζοάο Μάριο (65' Νταλμπέρτ), Βαλέρο, Πέρισιτς, Ικάρντι.

ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Κατσιατόρε, Τόμοβιτς, Μπάνι, Γκόμπι, Μπαστιέν, Ραντοβάνοβιτς, Χετεμάι, Μπίρσα (90' Λερίς), Στεπίνσκι (68' Πελισιέρ), Πουτσιαρέλι (76' Γκαριτάνο).

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπιζάρι, Νόιτινκ, Ντανίλο, Σαμίρ, Βίντμερ, Μπάρακ, Φοφανά (85' Χάλφρεντσον), Γιάνκτο, Πεζέλα (87' Λάρσεν), Ντε Πάουλ (76' Πέριτσα), Λαζάνια.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Κιέβο - Ουντινέζε 1-1 (9' Ραντοβάνοβιτς / 41' αυτ. Τόμοβιτς)

Φιορεντίνα - Ίντερ 1-1 (90+1' Σιμεόνε / 55' Ικάρντι)

****υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι

****στην ισοβαθμία μετρούν τα μεταξύ τους ματς, μετά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται κλήρωση (αν κρίνεται σημαντική θέση)