SERIE A

Λύτρωση στο 94' για Γιουβέντους

Η Γιουβέντους νίκησε 2-1 την Τορίνο στο ντέρμπι της πόλης με τον Κουαδράδο να την λυτρώνει στο 94'. Γκολάρες από Πογκμπά και Μπόβο (videos)

Συγκλονιστικλό το φινάλε στο ντέρμπι του Τορίνο, με την Γιουβέντους να επικρατεί με 2-1 της "γκρανάτα" χάρη σε γκολ του Χουάν Κουαδράδο στο 94'.

Ο Αλέξ Σάντρο πέρασε στο ματς στο 87' αντί του Ντιμπάλα και ήταν αυτός που στις καθυστερήσεις έκανε την προσπάθεια από αριστερά και την ασίστ για να λυτρώσει ο Κολομβιανός την "γηραιά κυρία".

Και ο Κουαδράδο είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή, αλλά από το 11ο λεπτό, αντί του Σάμι Κεντίρα που τραυματίστηκε, ενώ με τρομερά σουτ είχαν σκοράρει ο Πολ Πογκμπά στο 19' και ο Τσέζαρε Μπόβο στο 52'.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Παντοΐν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Εβρά, Μαρκίζιο, Κεντίρα (11' Κουαδράδο), Πογκμπά, Ερνάνες, Ντιμπάλα (87' Αλέξ Σάντρο), Μοράτα (78' Μάντζουκιτς).

ΤΟΡΙΝΟ (5-3-2): Παντέλι, Μπρούνο Πέρες, Μπόβο, Γκλικ, Μορέτι, Μολινάρο (61' Τζαπακόστα), Βίβες, Άκουα, Μπαζέλι (65' Μπενάσι), Μάξι Λόπες (88' Μπελότι), Κουαλιαρέλα.