SERIE A

Διακοπή και στο Ρόμα - Σαμπντόρια λόγω καταιγίδας

Το Ρόμα - Σαμπντόρια διεκόπη στο ημίχρονο λόγω της έντονης βροχόπτωσης στη Ρώμη.

Η μπόρα που οδήγησε σε διακοπή το Τζένοα - Φιορεντίνα... μεταφέρθηκε στη Ρώμη, με συνέπεια να... πλημμυρίσει το "Ολίμπικο" και να διακοπεί και το Ρόμα - Σαμπντόρια.

Η βροχή δυνάμωσε πολύ στα τελευταία λεπτά του 2ου ημιχρόνου και στη διάρκεια της ανάπαυλας εξελίχθηκε σε καταιγίδα.

Ο διαιτητής βγήκε για να ελέγξει τον αγωνιστικό χώρο πριν από τη σέντρα του 2ου μέρους και έδωσε εντολή στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παραμείνουν στα αποδυτήρια, μέχρι νεωτέρας.

Το παιχνίδι σε εκείνο το σημείο ήταν 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, με τον Μοχαμέντ Σαλάχ να ανοίγει το σκορ για τους "τζιαλορόσι" στο 8', αλλά την κακή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων (με τον Κώστα Μανωλά να αγωνίζεται βασικός) να κοστίζει στα γκολ των Λουίς Μουριέλ (καταπληκτικό βολ πλανέ) και Φάμπιο Κουαλιαρέλα (41').