ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Βαθμό ο Αναστασίου στον Άγιαξ

Ο Άγιαξ παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στη Ρόντα (2-2) του Γιάννη Αναστασίου με τον Αμπντούλ Ατζαγκούν να αγωνίζεται σε όλο το ματς. (video)

Η Ρόντα, στην οποία είναι τεχνικός ο Γιάννης Αναστασίου και αγωνίζεται ο Αμπντούλ Ατζαγκούν απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Άγιαξ, στο Άμστερνταμ.

Ο Άγιαξ προηγήθηκε με γκολ του Ντόλμπεργκ στο όγδοο λεπτό, ο Αουασάρ ισοφάρισε εννιά λεπτά αργότερα για τη Ρόντα και ξανά ο Ντόλμπεργκ στο 44ο λεπτό έδωσε προβάδισμα πριν το πέρας του πρώτου ημιχρόνου για τον "Αίαντα".

Ωστόσο, η Ρόντα "πάγωσε" το Άμστερνταμ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Φαν Χίφτε.

Η σύνθεση του Άγιαξ: Σίλεσεν, Τετέ, Σάντσες, Ρίντεβαλντ, Ντάικς, Μπαζούρ, Κλάασεν, Γκούντελ, Ελ-Γκαζί (82' Κασιέρα), Ντόλμπεργκ (63' Τραορέ), Σίνγκραβεν (46' Γιουνές)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Χέρενφεν - Ουτρέχτη 2-2 (12' Σλάγκβερ, 69' Γκουτσανεϊχάντ / 33' πεν. Αλέρ, 35' Ράμσελαρ)