ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Τριάρα με γκολάρα του Νέιθαν η Φιτέσε

Η Ρόντα κρατούσε για ένα ημίχρονο, όμως η αποβολή του Φαν Πέπεν στις καθυστερήσεις έφερε κατάρρευση και ήττα με 3-0 από την Φιτέσε. Δείτε το φανταστικό γκολ του Νέιθαν (VIDEOS).

Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 από την Βίλεμ, η Φιτέσε έκανε... σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα διαλύοντας με 3-0 την Ρόντα στο γήπεδο της. Τα πράγματα δεν έμοιαζαν εύκολα για τους γηπεδούχους, όμως τα έκανε ο αμυντικός της Ρόντα, Φαν Πέπεν.

Μετά από κεφαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή, ο Ολλανδός άσος έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή με το χέρι και σωστά αποβλήθηκε, ενώ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Έτσι η Φιτέσε πήγε με το 1-0 στα αποδυτήρια και με αριθμητικό προβάδισμα.

Κατάρρευση

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα άλλαξε δραματικά και οι γηπεδούχοι πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Νταουντά μετά από καταπληκτική κάθετη μπαλιά του Ντικς, ενώ το 3-0 ήρθε από το πανέμορφο και εντυπωσιακό σουτ του Νέιθαν.