ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Τέσσερα γκολ και ισοπαλία στο "Abe Lenstra"

Η Χέρενφεν υποδέχτηκε την Ουτρέχτη για την 2η αγωνιστική της Eredivisie, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2. (video)

Το βράδυ της Παρασκευής (12/8) η Χέρενφεν φιλοξένησε στο "Abe Lenstra" την Ουτρέχτη, για την 2η αγωνιστική της Eredivisie.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Σλάγκβερ, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και σε διάστημα τριών λεπτών είχαν ανατρέψει πλήρως το σκηνικό. Ο Αλέρ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 33ο λεπτό ισοφάρισε για την Ουτρέχτη και στο 35' ο Ράμσελαρ σημείωσε το 1-2 έπειτα από ασίστ του Αμραμπάτ.

Με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο Ιρανός φορ Γκουτσανεϊχάντ που βρήκε δίχτυα στο 69ο λεπτό για το τελικό 2-2 στο "Abe Lenstra".

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΧΕΡΕΝΦΕΝ: Μούλντερ, Μαρζό, Χούστε, Φαν Άκεν, Μπίκερ, Σχάαρς, Νάμλι, Φαν Άμερσφουτ (65' Φέρμαν), Ζένελι, Σλάγκβερ (84' Τόρσμπι), Γκουτσανεϊχάντ (87' Τερν).

ΟΥΤΡΕΧΤΗ: Ρούιτερ, Τρούπε, Λίουβιν Γιάνσεν, Κόνμποϊ, Αμραμπάτ, Αγιούμπ (90+2' Λούντβιγκ), Στρίντερ, Ράμσελαρ, Ρούμπιν (73' Τζούστεν), Αλέρ.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Χέρενφεν - Ουτρέχτη 2-2 (12' Σλάγκβερ, 69' Γκουτσανεϊχάντ / 33' πεν. Αλέρ, 35' Ράμσελαρ)