ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Ρόμπεν: "Ντροπή αυτό που έκανε ο Ίντι"

Ρόμπεν

Η ανόητη αποβολή του Μάρτινς Ίντι σε συνδυασμό με την εντός έδρας ήττα της Ολλανδίας από την Ισλανδία έφεραν την έκρηξη του Ρόμπεν που τα έβαλε με τον συμπαίκτη του.

Εντός έδρας ήττα σοκ για την Ολλανδία το βράδυ της Πέμπτης από την Ισλανδία με 1-0 για τα προκριματικά του EURO 2016. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την αποβολή του Μπρούνο Μάρτινς Ίντι στο 33ο λεπτό με αποτέλεσμα να μην μπορούν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι στο γκολ του Σίγκουρντσον στο δεύτερο ημίχρονο.

Μιλώντας στα ΜΜΕ μετά το τέλος του αγώνα, ο αρχηγός της Ολλανδίας, Άριεν Ρόμπεν, τα... έχωσε στον συμπαίκτη του.

"Ως αρχηγός της ομάδας, πάντα στέκομαι δίπλα στους συμπαίκτες μου. Όμως δεν μπορώ να σχολιάσω διαφορετικά αυτό που έκανε (εννοεί τον Ίντι). Ήταν κάτι ανόητο", είπε αρχικά ο έμπειρος άσος και συνέχισε:

"Πραγματικά μας απογοήτευσε όλους με τη συμπεριφορά του. Είναι ντροπή αυτό που έκανε".

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Ολλανδία βρίσκεται στην 3η θέση του πρώτου ομίλου με 10 βαθμούς και έχει ακόμα τρία ματς για να σώσει την παρτίδα, αν και δύσκολα θα πιάσει μία από τις δυο πρώτες θέσεις.