ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Ξανά με Μίλικ ο Άγιαξ

Ο Άγιαξ νίκησε με 4-0 στην έδρα της Ουρκ, με τον Αρκάντιους Μίλικ να "καθαρίζει" και να βγαίνει στο ημίχρονο (video)

Στο προηγούμενο ματς κυπέλλου ο Αρκάντιους Μίλικ είχε πετύχει 6 γκολ, με τον Πολωνό να είναι πρωταγωνιστής και στη νέα πρόκριση του Άγιαξ.

Ο Αίαντας νίκησε με 4-0 στην έδρα της Ουρκ, ομάδας της 4ης κατηγορίας, με τον Μίλικ να έχει πετύχει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (37' και 40') και στο 46' να βγαίνει αλλαγή.

Η ομάδα του Άμστερνταμ πέρασε στους "16" του ολλανδικού κυπέλλου, ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Ντουάρτε στο 34' και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Ζίβκοβιτς στο 86'.