ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Καθάρισε από το πρώτο μέρος ο Άγιαξ

Ελ Γκαζί

Παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο ο Άγιαξ νίκησε με 3-0 την Αλκμάαρ εκτός έδρας και ξεκίνησε δυναμικά τη σεζόν (VIDEOS).

Χαλαρό μεσημέρι για τον Αίαντα στο "FAS Stadion". Η Αλκμάαρ αποδείχθηκε εύκολος αντίπαλος και μάλιστα βρέθηκε να χάνει στο σκορ με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο! Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα που θα τους έβαζε ξανά στο παιχνίδι.

Το Σάββατο η Ρόντα κέρδισε με 3-1 την Χέρακλες αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ενώ λίγο αργότερα σε ένα παιχνίδι όπου είχαμε καυγά μεταξύ... φωτογράφων, η Φέγενορντ κέρδισε με 3-2 την Ουτρέχτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Σάββατο 8/8/2015

Ρόντα - Χέρακλες 3-1 (Γκιασί 35', Χάιφτε 48', Φαίκ 90' -- Μπελ Χασανί 31')

Φέγενορντ - Ουτρέχτη 3-2 (Καζίμ Ρίτσαρντς 22', Βιλένα 77', Κάιτ 81' -- Χάλερ 74', 96')