ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Κυριακή 10 Δεκ. 2017

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΣΕΡΙ ΝΙΚΩΝ ΤΗΣ PSV

Θρίαμβος του Άγιαξ, 3-0 την Αϊντχόφεν

Το σερί της Αϊντχόφεν σταμάτησε στις 10 νίκες, καθώς ο Άγιαξ νίκησε 3-0 την πρωτοπόρο στο Άμστερνταμ, έτσι μείωσε την απόσταση απ' την κορυφή στους 7 βαθμούς

Παρασκευή 08 Δεκ. 2017

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον Μάντσεστερ Σίτι και Ζοζέ Μουρίνιο εναντίον Πεπ Γκουαρδιόλα στο ντέρμπι τίτλου της Premier League, Λίβερπουλ - Έβερτον στο μενού. Derby d' Italia μεταξύ Γιουβέντους και Ίντερ στην Ιταλία. Η Ρεάλ υποδέχεται τη Σεβίλλη και ο Άγιαξ την Αϊντχόφεν.

Κυριακή 03 Δεκ. 2017

ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΣΤΟΠΕΡ

Στην 2η θέση με γκολ του Χατζηδιάκου η Άλκμααρ

Ο Παντελής Χατζηδιάκος πέτυχε το παρθενικό του γκολ στο ολλαδικό πρωτάθλημα, στη νίκη της Άλκμααρ με την οποία προσπέρασε τον Άγιαξ και ανέβηκε στην 2η θέση

ΜΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠ' ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ

Ο Γέργκενσεν "ξυπνάει" τη Φέγενοορντ

Ο Νίκολαϊ Γέργκενσεν σκόραρε για 4η σερί αγωνιστική και χάρισε στη Φέγενοορντ τη νίκη επί της Φιτέσε, έτσι μείωσε την απόσταση απ' τον Άγιαξ και την 2η θέση τους 4 βαθμούς

Κυριακή 26 Νοε. 2017

ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΗ Η ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ

"Πυροβολεί" κατά ριπάς ο Λοσάνο, χατ τρικ ο Κλάιφερτ

Η Αϊντχόφεν πέρασε με νίκη από την έδρα της Εξέλσιορ χάρη στο 10ο τέρμα του Ίρβινγκ Λοσάνο, την ώρα που ο Άγιαξ συνέτριβε τη Ρόντα με χατ τρικ του Τζάστιν Κλάιφερτ.

Σάββατο 25 Νοε. 2017

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

Επιστροφή στις νίκες για Φέγενοορντ

Η Φέγενορντ είχε... ξεχάσει τι σημαίνει νίκη εδώ και αρκετά παιχνίδια και τελικά επικράτησε στην έδρα της Χρόνινχεν, παίρνοντας σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Κυριακή 19 Νοε. 2017

ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΙΜΑ-ΜΙΡΕΝ

"Απόδραση" στο 93' για την Αϊντχόφεν

Με γκολ του Νικολά Ισιμά-Μιρέν στο 93ο λεπτό, η Αϊντχόφεν νίκησε 1-0 στην έδρα της Τσβόλε, έτσι διατηρήθηκε στην κορυφή με +8 απ' τον Άγιαξ

Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 16 ΧΡΟΝΙΑ

"8άρα" μετά από 10 χρόνια ο Άγιαξ

Ο Άγιαξ νίκησε 8-0 στην έδρα της Μπρέντα, πετυχαίνοντας "8άρα" μετά από 10 χρόνια, ενώ είναι η μεγαλύτερη νίκη του τα τελευταία 16 χρόνια και 6 μήνες!

Σάββατο 18 Νοε. 2017

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΕΝΛΟ

Η ανατριχιαστική ενέργεια των οπαδών της Φέγενορντ

Οι οπαδοί της Φέγενορντ προχώρησαν σε μια ανατριχιαστική ενέργεια στο 12ο λεπτό του αγώνα με τη Φένλο. Άναψαν την οθόνη των κινητών τους τηλεφώνων για να τιμήσουν τη μνήμη του 6χρονου γιου του Μπραντ Τζόουνς, που "έφυγε" πριν από έξι χρόνια. (VIDEO)

Παρασκευή 17 Νοε. 2017

Ατλέτικο - Ρεάλ στην Ισπανία, Ρόμα - Λάτσιο στην Ιταλία, Άρσεναλ - Τότεναμ στην Αγγλία σε ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο ντέρμπι πρωτεύουσας.

Πέμπτη 16 Νοε. 2017

ΤΑ "ΑΣΤΕΡΙΑ" ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΟΥΝ

Η 18άδα των μεγάλων απόντων του Μουντιάλ 2018

Θα λείπουν και θα μας λείψουν. Δείτε δεκαοκτώ σταρ του παγκοσμίου ποδοσφαίρου που θα απουσιάσουν από το Μουντιάλ 2018, καθώς οι εθνικές τους ομάδες δεν κατάφεραν να προκριθούν στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η "ΠΡΟΒΑ" ΓΙΑ ΤΟ 2026 ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

Οι ΗΠΑ θέλουν να διοργανώσουν "παράλληλο Μουντιάλ"

Οι ΗΠΑ θέλουν να διοργανώσουν την ίδια χρονική περίοδο με τη διεξαγωγή του Μουντιάλ 2018 ένα "παράλληλο Παγκόσμιο Κύπελλο" με τη συμμετοχή κορυφαίων εθνικών ομάδων που αποκλείστηκαν. Ανάμεσά τους και την Εθνική Ελλάδας.

Τετάρτη 15 Νοε. 2017

ΑΛΛΗΛΟΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ

Ισοπαλίες στα φιλικά όλων των μεγάλων

Αγγλία και Βραζιλία δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο "Γουέμπλεϊ", ενώ η Γερμανία αποσόβησε στις καθυστερήσεις δεύτερη ήττα σε δύο χρόνια από τη Γαλλία. "Χορταστικό" 3-3 για Ρωσία και Ισπανία.

Πέμπτη 09 Νοε. 2017

ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΠΑΪ

Φιλική νίκη της Ολλανδίας στη Σκωτία

Με γκολ του Μέμφις Ντεπάι, η Ολλανδία νίκησε 1-0 τη Σκωτία σε διεθνές φιλικό που διεξήχθη στο Αμπερντίν (video)

Κυριακή 05 Νοε. 2017

ΗΤΤΑ Ο ΑΓΙΑΞ, ΑΠΩΛΕΙΑ Η ΦΕΓΕΝΟΟΡΝΤ

Στο +8 με αυτογκόλ η Αϊντχόφεν

Η Φέγενοορντ έχασε δύο βαθμούς στη Χάγη, ο Άγιαξ ηττήθηκε στο Άμστερνταμ απ' την Ουτρέχτη και η Αϊντχόφεν ξέφυγε με 8 βαθμούς στην κορυφή, νικώντας 4-3 την Τβέντε με αυτογκόλ στο 91'

Παρασκευή 03 Νοε. 2017

Klassiker στη Γερμανία μεταξύ Ντόρτμουντ και Μπάγερν, δύο ντέρμπι στην Αγγλία (Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ), Σεντ Ετιέν - Λιόν στη Γαλλία, Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη στην Ισπανία.

Τετάρτη 01 Νοε. 2017

ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 35 ΕΤΩΝ

Νεκρός ο Γιακούμπου, πρώην μέσος του Άγιαξ

Σοκ στην οικογένεια του ποδοσφαίρου της Γκάνας και της Ολλανδίας, αφού ο διεθνής πρώην μέσος του Άγιαξ και της Φιτέσε, Αμπουμπακάρι Γιακούμπου άφησε την τελευταία πνοή του σε ηλικία 35 ετών.

Κυριακή 29 Οκτ. 2017

ΕΚΤΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ Η ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Λοσάνο και Λοκάντια οδηγούν την PSV

Η Αϊντχόφεν νίκησε 4-2 στο Άρνεμ τη Φιτέσε, με τους Λοσάνο και Λοκάντια να σκοράρουν από 2 φορές, έτσι είναι οι 2 πρώτοι σκόρερς του ολλανδικού πρωταθλήματος

Σάββατο 28 Οκτ. 2017

ΣΤΟ -2 ΑΠ' ΤΗΝ PSV Ο ΑΙΑΝΤΑΣ

Ανατροπή ο Άγιαξ, απώλεια η Φέγενοορντ

Η Βίλεμ ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 70ό λεπτό, αλλά ο Άγιαξ πήρε την εκτός έδρας νίκη με 3-1, ενώ η Φέγενοορντ έχασε βαθμούς στην έδρα της Ρόντα

Πέμπτη 26 Οκτ. 2017

ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΦΑΝ ΧΙΝΧΕΛ

Πρόκριση στην παράταση για την Αϊντχόφεν

Η Αϊντχόφεν νίκησε 2-0 τη Φόλενταμ στην παράταση και προκρίθηκε στους "16" του ολλανδικού κυπέλλου, με τον Μάρκο φαν Χίνκελ να τη λυτρώνει στο 107' με γκολάρα (video)

Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΦΡΑΝ ΣΟΛ

Υποβάλλεται σε αφαίρεση όγκου επιθετικός της Βίλεμ

Ο Ισπανός επιθετικός της Βίλεμ, Φραν Σολ, αναμένεται να εγχειριστεί την Πέμπτη (26/10) προκειμένου να του αφαιρεθεί όγκος που εντοπίστηκε στα γεννητικά του όργανα.

Τετάρτη 25 Οκτ. 2017

ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

Πρόκριση Άγιαξ στο ντεμπούτο του Λάμπρου

Ο Κώστας Λάμπρου φόρεσε για πρώτη φορά τα γάντια της πρώτης ομάδας του Άγιαξ, στην εκτός έδρας νίκη πρόκριση με 4-1 επί της Ντε Ντάικ στο κύπελλο.

Κυριακή 22 Οκτ. 2017

ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ +5 Η ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Θρίαμβος του Άγιαξ στο Ρότερνταμ

Ο Άγιαξ νίκησε 4-1 τη Φέγενοορντ στο Ρότερνταμ, έτσι είναι πια μόνος στην δεύτερη θέση, ενώ η Αϊντχόφεν παραμένει στην κορυφή με +5

Παρασκευή 20 Οκτ. 2017

Η Μαρσέιγ του Κώστα Μήτρογλου περιμένει την Παρί του Νεϊμάρ για το Classique, ντέρμπι που ίσως κρίνει το σκουντέτο μεταξύ Νάπολι και Ίντερ, Φέγενοορντ - Άγιαξ στην Ολλανδία και Γαλατάσαράι - Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία. Δείτε το πρόγραμμα...

Κυριακή 15 Οκτ. 2017

ΜΑΟΥΡΟ ΖΟΥΝΙΟΡ... ΟΠΩΣ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Στο +5 η PSV, ασίστ ο Τσιμίκας

Η Αϊντχόφεν νίκησε 5-2 τη Φένλο και ξέφυγε στην κορυφή με +5, ενώ ο Μάουρο Ζούνιορ σκόραρε στο ντεμπούτο του, όπως ο Ρονάλντο! Πρώτη ασίστ για τον Κώστα Τσιμίκα

Σάββατο 14 Οκτ. 2017

Η ΛΥΣΗ ΜΕ ΔΥΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ

Ο Άγιαξ έπιασε τη Φέγενοορντ

Η Φέγενοορντ δεν κατάφερε να βάλει γκολ στην Τσβόλε (0-0), έτσι ο Άγιαξ την έπιασε στην 2η θέση. Λύση με 2 αυτογκόλ για τον "Αίαντα" στην 4άρα επί της Σπάρτα Ρότερνταμ

Τετάρτη 11 Οκτ. 2017

ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ Ο ΝΟΡΝΤΙΝ ΒΟΟΥΤΕΡ

Πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού χτύπησε πατέρα ποδοσφαιριστή

Ο Νόρντιν Βόουτερ, που πέρασε από τον Παναθηναϊκό για 1,5 χρόνο, χτύπησε πατέρα ποδοσφαιριστή του στην Κ16 του Άγιαξ. Η στάση του "Αίαντα" για το περιστατικό.

ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΟΛΛΑΝΔΟ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟ

Αποσύρθηκε απ' την εθνική Ολλανδίας ο Ρόμπεν

Ο Άριεν Ρόμπεν αποφάσισε να αποχωρήσει απ' την εθνική Ολλανδίας, ύστερα απ' την αδυναμία των "οράνιε" να προκριθούν στα μπαράζ του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Δευτέρα 09 Οκτ. 2017

ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΝ ΝΤΟΥΙΝΕΝ

Κι όμως, κατάφερε να χάσει αυτό το γκολ!

Μια απίθανη ευκαιρία έχασε ο επιθετικός της Harkemase Boys, Ντένις φαν Ντούινεν, στην τρίτη ολλανδική κατηγορία, καθώς μόνος του, χωρίς να τον πιέζει κάποιος κατάφερε να αστοχήσει σε κενή εστία με το σκορ εκείνη τη στιγμή 2-0 και τελικό 2-3! (video)

Κυριακή 08 Οκτ. 2017

ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ

Ρόμπεν: "Να νικήσουμε 7-0 τη Σουηδία; Αυτό δεν γίνεται"

Ο Άριεν Ρόμπεν παραδέχθηκε δημοσίως ότι η Ολλανδία αποκλείστηκε από το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας έστω και αν υπάρχουν ελάχιστες μαθηματικές ελπίδες.