ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην 4η θέση η Σάλκε, νίκησε 3-1 το Ανόβερο

Η Σάλκε επικράτησε με 3-1 εντός έδρας του Ανόβερου και βρέθηκε στην 4η θέση της Bundesliga, παραμένουν χαμηλά οι φιλοξενούμενοι.

Την έβδομη φετινή της νίκης πέτυχε η Σάλκε το βράδυ της Παρασκευής καθώς κέρδισε το Ανόβερο με 3-1 και μετά από 15 αγωνιστικές βρέθηκε στην 4η θέση της Bundesliga.

Και τα τέσσερα γκολ του αγώνα μπήκαν στο δεύτερο 45λεπτο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 51' με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκάις.

Το 2-0 έγινε από τον Χούντελααρ στο 73' με τους γηπεδούχους να δείχνουν ότι καθαρίζουν από νωρίς την αναμέτρηση.

Οκτώ λεπτά αργότερα όμως ο Σεντ Μάξιμιν που είχε περάσει ως αλλαγή μείωσε σε 2-1 για το Ανόβερο αλλά το ματς τελείωσε στο επόμενο λεπτό καθώς στο 82' ο Ντι Σάντο έκανε το 3-1 για την Σάλκε που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Ρίτερ, Χέβεντες, Ματίπ, Αόγκο, Γκάις, Γκορέτσκα, Σανέ, Μάξ Μέιερ (78' Χόμπεργκ), Χούντελααρ (77' Ντι Σάντο), Τσουπό-Μοτίνγκ

ΑΝΟΒΕΡΟ: Τσίλερ, Σουλτς, Μαρσέλο, Αλμπορνός, Σόργκ, Σανέ, Σμίντεμπαχ (62' Σεντ Μάξιμιν), Αντρέασεν (77' Πριμπ), Γκιουλσελάμ, Καραμάν, Σόμπιεχ (17' Μπένσχοπ).