ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σε ελεύθερη πτώση η Γκλάντμπαχ

Την 4η ήττα της σε ισάριθμες αγωνιστικές γνώρισε η Γκλάντμπαχ, με το Αμβούργο να περνάει θριαμβευτικά από το "Borussia Park", έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λασόγκα για το τελικό 0-3.

Προερχόμενη από 3 ήττες στις 3 πρώτες αγωνιστικές της Budesliga, η Γκλάντμπαχ ένιωθε επιτακτική την ανάγκη της νίκης υποδεχόμενη το Αμβούργο το βράδυ της Παρασκευής (11/9).

Τα πράγματα ωστόσο εξελίχθηκαν σε εφιάλτη για τους γηπεδούχους, με την ομάδα του Φαβρ να βρίσκεται πλέον σε ελεύθερη πτώση. Το Αμβούργο θριάμβευσε στο "Borussia Park", βλέποντας τον Λασόγκα να εξελίσσεται σε μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης.

Ο 24χρονος φορ άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό (εκμεταλλεύθηκε λάθος γύρισμα του Γιάντσκε) και κατάφερε ένα δεύτερο "χτύπημα" στην άμυνα της Γκλάντμπαχ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους (44').

Με την έναρξη της επανάληψης (52') ο Μίλερ έδωσε τη χαριστική βολή στους γηπεδούχους, σκοράροντας για το 0-3, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Σόμμερ, Γιάντσκε, Στρανζλ (65' Νταχούντ), Μπρούερς (55' Ντρμιτς), Βεντ, Κορμπ, Νόρντβαϊντ, Χαν, Αζάρ, Ράφαελ, Στιντλ (55' Τραορέ).

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Ντικμάιερ, Ντζουρού (88' Κλέμπερ), Κάτσαρ, Οστρζόλεκ, Χαντ (81' Ντίας), Έκνταλ, Ιλίσεβιτς, Μίλερ (83' Γκρέγκοριτς), Χόλτμπι, Λασόγκα.