ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Αποκλεισμός για Λεβερκούζεν

Η Σπόρτφρεϊντε Λότε, η οποία παίζει στην 3η κατηγορία της Γερμανίας, έκανε την έκπληξη στο κύπελλο, καθώς απέκλεισε την Λεβερκούζεν στα πέναλτι

Ο Κέβιν Φόλαντ έδωσε προβάδισμα δύο φορές στην Λεβερκούζεν, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει στην διαδικασία των πέναλτι και η Μπάγερ αποκλείστηκε από την Σπόρτφρεϊντε Λότε!

Η ομάδα της 3ης κατηγορίας επικράτησε με 4-3 στα πέναλτι, ενώ 90άλεπτο είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο 1-1 και η παράταση 2-2.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 78', λόγω αποβολής του Βέντελ, όμως όχι απλά άντεξαν να πάνε το ματς στην παράταση, αλλά μετά το 1-2 του Φόλαντ στο 95' απάντησαν ξανά στο 105+1 με τον Φράιμπεργκερ.

Τα αποτελέσματα των "32":

Τρίτη

Σπόρτφρεϊντε Λότε - Λεβερκούζεν 2-2 [4-3 πέν.] (47' αυτ. Χίλμπερτ, 105' Φράιμπεργκερ / 25' και 95' Φόλαντ)

Ντινάμο Δρέσδης - Αρμίνια Μπίλεφελντ 0-1 (66' Χέμλαϊν)

Φράιμπουργκ - Ζάντχαουζεν 3-3 [3-4 πέν.] (21' Ντέλι, 76' Γκρίφο, 82' πέν. Πέτερσεν / 39' Κίστερ, 53' Βούτεν, 64' Σουκουτά-Πασού)

Βίρτσμπουργκερ Κίκερς - Μόναχο 1860 0-0 [3-4 πέν.]

Χάλεσερ - Αμβούργο 0-4 (8' και 43' Γουντ, 57' Λασογκά, 82' Βάλντσμιτ)

Ζανκτ Πάουλι - Χέρτα 0-2 (42' Βάιζερ, 54' Στόκερ)

Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη 2-0 (31' Φάμπιαν Τζόνσον, 84' Στιντλ)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Ίνγκολστατ 0-0 [4-1 πέν.]