ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Αναπτήρας στο κεφάλι διαιτητή!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης του γερμανικού Κυπέλλου, Όσναμπρικ - Λειψία, δέχθηκε αναπτήρα στο κεφάλι από τους οπαδούς της γηπεδούχου και τη διέκοψε. (VIDEO, φωτογραφίες)

Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες, μόνο που εκεί οι νόμοι είναι αυστηροί κι εφαρμόζονται. Ο διαιτητής του Όσναμπρικ - Λειψία, Μάρτιν Πέντερσεν, δέχθηκε αναπτήρα από οπαδούς της γηπεδούχου ομάδας και διέκοψε την αναμέτρηση.

Το ματς βρισκόταν στο 71ο λεπτό και η Όσναμπρικ προηγείτο με 1-0. Σε μία διαμάχη των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, ο Πέντερσεν κατευθύνθηκε στα πλάγια και δέχθηκε αναπτήρα αλλά κι άλλα αντικείμενα από οπαδούς. Ο αναπτήρας βρήκε το διαιτητή στο κεφάλι, ο ίδιος κάλεσε τους βοηθούς τους κι από κοινού αποφάσισαν τη διακοπή του ματς.