ΓΑΛΛΙΑ

Ούτε τώρα ο Κομπουρέ κόντρα στη Ρεν

Ρεν-Γκινγκάμπ

Η Ρεν νίκησε με 1-0 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων την Γκινγκάμπ που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για μισή ώρα.

Ο Αντουάν Κομπουρέ ψάχνει εδώ και δέκα αγώνες στη Ligue 1 νίκη κόντρα στη Ρεν, αλλά δεν τα κατάφερε ούτε αυτήν τη φορά, για την 8η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Γκινγκάμπ ηττήθηκε με 1-0 στη Βρετόνη αφού δέχθηκε γκολ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μουσταφά Ντιαλό στο 64', όταν υπέπεσε σε πέναλτι και δέχθηκε κίτρινη κάρτα. Ο Καμίλ Γκροσίτσκι νικήθηκε από τον Μπενουά Κοστέλ και χρειάστηκε το γκολ στο τέλος ώστε οι γηπεδούχοι να φτάσουν στη νίκη.

ΡΕΝ: Κοστέλ, Ντανζέ, Μεξέρ, Μέντες, Μπαάλ, Γκροσίτσκι, Φερνάντες, Αντρέ, Ντεπ (89' Ενρίκε), Ινού (79' Ντιακαμπί), Σιό (60' Σαΐντ)

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: Γιόνσον, Ικοκό, Κερμπρά, Σορμπόν, Ανγκουά, Σαλιμπίρ (84' Σανκό), Ντιαλό, Ντο, Ζιρές (66' Μπλας), Μπριάν, Κοκό (90+2' Ντε Πάου)