ΓΑΛΛΙΑ

Η Μονακό διέσυρε τη Μαρσέιγ

Κανένα πρόβλημα χωρίς τον Εμπαπέ δεν έχει η Μονακό και το απέδειξε στο... ντέρμπι με τη Μαρσέιγ, καθώς νίκησε 6-1, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 4-0. Άλλα δύο γκολ απ'τον Φαλκάο

Επίδειξη δύναμης απ'τη Μονακό, καθώς νίκησε 6-1 τη Μαρσέιγ, με τον Κιλιάν Εμπαμπέ να μένει στον πάγκο (οι φήμες αναφέρουν πως έκλεισε η συμφωνία για πώλησή του στην Παρί Σεν-Ζερμέν).

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Γκλικ άνοιξε το σκορ και το ημίχρονο τελείωσε 4-0, με τον Φαλκάο να πετυχαίνει 2 γκολ, έτσι έχει φτάσει τα 7 τέρματα σε 4 αγωνιστικές.

photos: AS Monaco twitter

Οι συνθέσεις

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Τζιμπρίλ Σιντιμπέ (80' Αλμαμί Τουρέ), Γκλικ, Ζέμερσον, Ζόρζε, Φαμπίνιο, Ζοάο Μοουτίνιο, Ρόνι Λόπες, Λεμάρ, Ντιακαμπί (62' Τίλεμανς), Φαλκάο (77' Καρίγιο).

ΜΑΡΣΕΪΓ (5-4-1): Μανταντά, Σακάι, Ρολάντο, Σερτίκ, Χουμπότσαν, Ντόρια (46' Μαξίμ Λοπέζ), Λουίζ Γκουστάβο, Σανσόν (77' Ζαμπό Ανγκισά), Τοβέν, Αμαβί (46' Καμπελά), Ζερμέν.

ΓΚΙΝΓΚΑΜ: Γιόνσον, Μαρτίν-Περεϊρά, Κερμπρά, Σορμπόν, Ικοκό, Μουσταφά Ντιαλό (82' Μπενεζέ), Φίρι, Σαλιμπίρ, Κοκό (61' Μπλας), Τιράμ (65' Ντο), Μπριάν.

ΣΤΡΑΣΜΠΟΥΡ: Καμαρά, Λαλά, Μανγκάν, Σαλμιέ, Πάμπλο Μαρτίνες, Αολού (72' Λινάρ), Ζονάς Μαρτέν, Κορνιέ (59' Γκριμ), Σακό (81' Νούνο Ντα Κόστα), Τεριέ, Σααντί.

ΑΝΖΕ: Λετελιέ, Μανκό, Πάβλοβιτς, Τομά, Αντρέ, Σανταμαριά, Λασανά Κουλιμπαλί, Μανγκανί, Φιλζινί (76' Σουνού), Καπέλ (71' Τε), Κριβελί (62' Κανγκά).

ΛΙΛ: Μενιά, Μαλκί, Έντγκαρ Ιέ, Χούνιορ Αλόνσο, Τιάγκο Μαΐα, Μπισουμά, Αμαντού, Λουίζ Αραούζο, Ελ Γκαζί (46' Πόνσε), Πεπέ (91' Φαράζ), Ντε Πρεβίλ (76' Σέκα).

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν 3-0 (20' πέν. και 89' Καβάνι, 51' Τιάγκο Μότα)

Σάββατο

Ναντ - Λιόν 0-0

Αμιάν - Νις 3-0 (15' Κακουτά, 28' και 88' Κονατέ)

Μπορντό - Τρουά 2-1 (10' Καμανό, 48' Σανκαρέ / 52' Νταρμπιό)

Καέν - Μες 1-0 (50' Ροντελέν)

Ντιζόν - Μονπελιέ 2-1 (45' και 62' Ζανό / 49' Σιό)

Τουλούζ - Ρεν 3-2 (35' πέν. και 71' πέν. Ντουρμάζ, 58' Ντιόπ / 7' Μιμπέλ, 65' Σαρ)

Κυριακή

Γκινγκάμ - Στρασμπούρ 2-0 (63' Ντιαλό, 86' Μπριάν)

Ανζέ - Λιλ 1-1 (60' Λασανά Κουλιμπαλί / 68' Ντε Πρεβίλ)

Μονακό - Μαρσέιγ 6-1 (2' Γκλικ, 20' πέν. και 34' Φαλκάο, 45' Ντιακαμπί, 68' Σιντιμπέ, 79' πέν. Φαμπίνιο / 75' Καμπελά)