ΓΑΛΛΙΑ

Γκολ (1-1) και θέαμα στο Ρεν-Καέν

Η Καέν έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο και έμεινε πίσω στο σκορ στο 62' όμως κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Ρεν (video).

H Ρεν είχε αριθμητικό πλεονέκτημα από το 36ο λεπτό (αποβολή Ιμορού) και προηγήθηκε στο 62' εκμεταλλευόμενη τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Καέν (είδε τη μπάλα να φεύγει κάτω από τα πόδια του μετά το σουτ του Κιντέρο και να καταλήγει στα δίχτυα), όμως έμεινε για 7ο συνεχόμενο εντός έδρας ματς χωρίς νίκη...

Και αυτό γιατί η Καέν δεν παράτησε το παιχνίδι, κυνήγησε την ισοφάριση και τελικά την πέτυχε στο 79ο λεπτό με κοντινό σουτ του Μπεν Γιουσέφ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1 σε ένα χορταστικό ματς που είχε συνολικά 33 τελικές προσπάθειες.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Γκαράντ έπιασε την Ανζέρ στην 2η θέση της βαθμολογίας ενώ στον αντίποδα η Ρεν μετράει πλέον μόλις μία νίκη στα 13 τελευταία παιχνίδια της στη Ligue 1.