ΓΑΛΛΙΑ

Επιστροφή στις νίκες για Μπορντό

Με τον Ρολάν να βάζει την Μπορντό από νωρίς σε θέση οδηγού και τον Κχαζρί να κλειδώνει τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με 2-1 της Εβιάν, που μείωσε στο τέλος.

Στην κορυφή σκαρφάλωσε και πάλι η Μπορντό, η οποία στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Ligue 1 επιβλήθηκε της Εβιάν με 2-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς προβάδισμα, σκόραραν και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και έτσι γεύτηκαν τη χαρά της νίκης μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Μαριάνο, Σανέ, Παλουά, Κοντέντο (30' Φομπέρ), Πλάσιλ, Σέρτιτς (60' Κααμπουνί), Ρολάν, Μορίς-Μπελέ (81' Τουρέ), Κχαζρί, Ντιαμπατέ

ΕΒΙΑΝ: Χάνσεν, Αμπνταλά, Μονγκονγκού, Μενσά, Σαμπαλί Σορλέν, Τεχέντα, Καμούς, Μπενεζέ (61' Σουγκού), Ν'Σικουλού (61' Μπαρμποσά), Μπρουνό (76' Νίλσεν)