ΓΑΛΛΙΑ

Δεύτερη σερί σφαλιάρα για την Παρί Σεν-Ζερμέν

Μετά την ήττα από τη Μονακό, η Παρί Σεν-Ζερμέν δεν κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες, καθώς η Σεντ-Ετιέν ισοφάρισε στο Παρίσι σε 1-1 στο 92ο λεπτό! (video)

Νέα αποτυχία για την Παρί Σεν-Ζερμέν, καθώς έπειτα από την ήττα στο Μονακό (3-1) πριν την διακοπή για τα ματς των εθνικών ομάδων, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σεντ-Ετιέν στο Παρίσι.

Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα ισοφάρισαν στο 92ο λεπτό με τον Μπέριτς, απαντώντας στο τέρμα του Λούκας Μόουρα από το 67' με εκτέλεση πέναλτι.

Δεν έκανε καλή εμφάνιση ο Χεσέ Ροντρίγκεθ στο ντεμπούτο του ως βασικός, ενώ οι Άνχελ Ντι Μαρία και Έντινσον Καβάνι προερχόμενοι από το ταξίδι στη Νότιο Αμερική δεν ξεκίνησαν και μπήκαν στο 58' και το 68', αντίστοιχα.

Όλα αυτά λίγες μέρες πριν το ματς με την Άρσεναλ για την πρεμιέρα του Champions League, με το χειρότερο για τον Ουνάι Έμερι να είναι ο ο τραυματισμός ενός από τους πιο φορμαρισμένους παίκτες παγκοσμίως, του Λεβέν Κουρζαουά.

ΠΑΡΙ ΣΖ: Τραπ, Μενιέ, Μαρκίνιος, Κιμπέμπ, Κουρζαουά (46' Κριχόβιακ), Τιάγκο Μότα, Βεράτι, Ματουιντί, Λούκας Μόουρα, Χεσέ Ροντρίγκεθ (58' Ντι Μαρία), Μπεν Αρφά (68' Καβάνι).

ΣΕΝΤ-ΕΤΙΕΝ (3-6-1): Ρουφιέ, Τεοφίλ-Κατρίν, Περέν, Φλορεντέν Πογκμπά, Σέλνες, Σεβέ (72' Αμουμά), Λεμουάν, Μαλκίτ, Μ'Μπενγκ (62' Λακρουά), Βερετού (79' Μπέριτς), Ρου.