ΕΥΡΩΠΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τα μεγάλα ντέρμπι στην Αγγλία, Λίβερπουλ - ManUtd και Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ, ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη. Υπάρχουν όμως και τα Σάλκε - Μπάγερν, Ουντινέζε - Μίλαν, Λιλ - Λιόν και Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ. Αναλυτικά το πρόγραμμα...

Η Αγγλία θα συγκεντρώσει τα βλέμματα αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη, για την ακρίβεια την Κυριακή με δύο μεγάλα ματς.

Η Λίβερπουλ υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις 15:30 και Μάντσεστερ Σίτι την Άρσεναλ στις 18:00.

Στην Γερμανία το Σάββατο η Μπάγερν παίζει με την Σάλκε στο Γκέλζενκιρχεν και στην Ιταλία η Μίλαν με την Ουντινέζε στο "Φρίουλι".

Στην Γαλλία η Λιλ υποδέχεται την Λιόν, στην Ολλανδία η Αϊντχόφεν την Φέγενοορντ, στην Τουρκία η Φενέρμπαχτσε την Τράμπζονσπορ, στο Βέλγιο η Μπριζ την Σερκλ Μπριζ και στην Κύπρο ο Απόλλωνας την ΑΕΛ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σουόνσι - Έβερτον (14:45)

Τσέλσι - Στόουκ (17:00)

Σαουθάμπτον - Άστον Βίλα

Γουέστ Μπρομ - Ρέντινγκ

Γουέστ Χαμ - Σάντερλαντ

Γουίγκαν - Φούλαμ

Κυριακή

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (15:30)

Νιούκαστλ - Νόριτς (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ (18:00)

Τότεναμ - ΚΠΡ

 

 

Serie A - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρμα - Φιορεντίνα (19:00)

Γιουβέντους - Κιέβο (21:45)

Κυριακή

Σαμπντόρια - Τορίνο (13:30)

Αταλάντα - Παλέρμο (16:00)

Μπολόνια - Πεσκάρα

Κάλιαρι - Ρόμα

Κατάνια - Νάπολι

Ίντερ - Σιένα

Ουντινέζε - Μίλαν

Λάτσιο - Τζένοα (21:45)

 

 

Primera Division - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σαραγόσα - Οσασούνα (17:00)

Θέλτα - Χετάφε (19:00)

Μπέτις - Εσπανιόλ (21:00)

Μπαρτσελόνα - Γρανάδα (23:00)

Κυριακή

Μαγιόρκα - Βαλένθια (13:00)

Λεβάντε - Σοθιεδάδ (17:00)

Ατλέτικο - Βαγιαδολίδ (19:00)

Μπιλμπάο - Μάλαγα (20:50)

Ράγιο Βαγεκάνο - Ρεάλ (22:30)

Δευτέρα

Ντεπορτίβο - Σεβίλλη (22:30)

 

 

Bundesliga - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νυρεμβέργη - Φρανκφούρτη 1-2 (76' Πόλτερ / 25' Χόφερ, 60' Ινούι)

Σάββατο

Αμβούργο - Ντόρτμουντ (16:30)

Βόλφσμπουργκ - Γκρόιτερ Φιρτ

Μάιντς - Άουγκσμπουργκ

Σάλκε - Μπάγερν

Φορτούνα Ντίσελντορφ - Φράιμπουργκ

Κυριακή

Λεβερκούζεν - Γκλάντμπαχ (16:30)

Βέρντερ - Στουτγκάρδη (18:30)

Χόφενχαϊμ - Ανόβερο

 

 

Ligue 1 - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονπελιέ - Σεντ-Ετιέν 1-1 (70' Σουλεϊμάν Καμαρά / 45'+2 Ομπαμεγιάνγκ)

Σάββατο

Μπαστιά - Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Λοριάν - Νις (21:00)

Σοσό - Τρουά

Μπρεστ - Βαλανσιέν

Ρεμς - Νανσί

Τουλούζ - Ρεν

Κυριακή

Μπορντό - Αζαξιό (15:00)

Μαρσέιγ - Εβιάν (18:00)

Λιλ - Λιόν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μορεϊρένσε - Γκιμαράες 0-1 (59' Άντι)

Σάββατο

Πόρτο - Μπέιρα-Μαρ (22:30)

Κυριακή

Σετούμπαλ - Ολιανένσε (18:00)

Νασιονάλ - Πάσος Φερέιρα

Μπράγκα - Ρίο Άβε (20:00)

Ακαντέμικα - Μπενφίκα (22:15)

Δευτέρα

Εστορίλ - Μαρίτιμο (21:00)

Σπόρτινγκ - Ζιλ Βισέντε (22:15)

 

 

Eredivisie - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρόντα - Ουτρέχτη 0-1 (34' Μπούλθουις)

Σάββατο

Τσβόλε - Χρόνινχεν (19:45)

Βάαλβαϊκ - Φένλο (20:45)

Φιτέσε - Χεράκλες

Νάιμεχεν - Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Άγιαξ (13:30)

Τβέντε - Χέρενφεν (15:30)

Μπρέντα - Άλκμααρ

Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ (17:30)

 

 

SüperLig - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Καράμπιουκσπορ - Αντάλιασπορ 1-0 (92΄Αχμέτ Εζέκ)

Σάββατο

Κάισερισπορ - Εσκίσεχιρσπορ (17:00)

Ιστανμπούλ - Όρντουσπορ

Γκαζιάντεπσπορ - Μπεσικτάς (20:00)

Μερσίν - Γκεντσλέρμπιρλιγί

Κυριακή

Σίβασπορ - Κασίμπασα (17:00)

Αλάζιγκσπορ - Μπούρσασπορ

Γαλατάσαράι - Μπλεντίγεσπορ (20:00)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Τράμπζονσπορ (20:00)

 

 

Jupiler League - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σταντάρ Λιέγης - Γάνδη 1-2 (25' Μπούιενς / 42' αυτ. Βαν Ντάμε, 59' Θέσαρ Άρθο)

Σάββατο

Ζούλτε-Βάρεχεμ - Άντερλεχτ (19:00)

Μπίρσχοτ - Κόρτραϊκ (21:00)

Λόκερεν - Λόιβεν

Μέχελεν - Μονς

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Λιρς

Κυριακή

Μπριζ - Σερκλ Μπριζ (15:30)

Σαρλερουά - Γκενκ (21:30)

 

 

Scottish Premier League - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Νταντί (17:00)

Νταντί Γιουνάιτεντ - Χαρτς

Χιμπέρνιαν - Ινβερνές

Κιλμάρνοκ - Σεντ Μίρεν

Ρος Κάουντι - Σεντ Τζόνστοουν

Κυριακή

Αμπερντίν - Μάδεργουελ (14:45)

 

 

Κύπρος - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ομόνοια - ΑΕΚ (19:00)

ΕΝΠ - ΑΕΠ

Δόξα - Ανόρθωση (20:00)

Αλκή - ΑΠΟΕΛ

Κυριακή

Ολυμπιακός - Εθνικός (19:00)

Νέα Σαλαμίνα - Αγία Νάπα

Δευτέρα

Απόλλων - ΑΕΛ (19:00)

 

 

comments powered by Disqus
 
 
Καιρός σήμερα και πρόγνωση καιρού για κάθε περιοχή
ΕΥΡΩΠΗ