ΕΥΡΩΠΗ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πλήγωσε τον Λοντίγκιν

Η πρώτη εμπειρία του Γιούρι Λοντίγκιν στην Ρωσία δεν ήταν ευχάριστη, αφού στον τελικό του Σούπερ Καπ, η Ζενίτ ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είναι το απόλυτο αφεντικό και η υπερπρωταθλήτρια Ρωσίας, αφού κατάφερε να κατακτήσει και το Σούπερ Καπ με 3-0 κόντρα στην Ζενίτ.

Η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης είχε τον Γιούρι Λοντίγκιν κάτω από τα δοκάρια της, όμως ο πρώην πορτιέρο της Ξάνθης δεν μπορούσε να αποσοβήσει την ήττα.

Οι παίκτες της ΤΣΣΚΑ μπήκαν δυνατά και ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, αφού στο 15ο λεπτό, ο Χόντα πέτυχε το 1-0 με ωραίο αριστερό σουτ. Στο 36' ο Ιγκνάσεβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Χόντα στο 83ο λεπτό.

Αυτό ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι του Γιούρι Λοντίγκιν με τη φανέλα της Ζενίτ και ευελπιστεί πλέον η συνέχεια να είναι καλύτερη.