EUROPA LEAGUE

Το λάθος του Μήτρογλου ακύρωσε το γκολ του Παγέτ

Ο Ντιμιτρί Παγέτ πέτυχε ένα τρομερό γκολ για τη Μαρσέιγ κόντρα στη Λειψία, αλλά ακυρώθηκε διότι ο Μήτρογλου είχε κάνει φάουλ στην προσπάθειά του να πάρει θέση στην περιοχή (video)

Η Λειψία άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό στη Μασσαλία και έχοντας νικήσει 1-0 στη Γερμανία, έπρεπε να δεχτεί 3 γκολ για να αποκλειστεί, όμως σε λίγα λεπτά προσγειώθηκε ανώμαλα ( το ματς είναι σε εξέλιξη).

Στο 6' ήρθε η ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ίλσανκερ προ του Μήτρογλου, στο 9' ο Σαρ ολοκλήρωσε την ανατροπή σε αντεπίθεση που ξεκίνησε απ' τον Έλληνα, ενώ στο 17' ο Παγέτ πέτυχε το τρίτο γκολ, αλλά ακυρώθηκε από λάθος του Μήτρογλου!

Ο διεθνής επιθετικός έδωσε την μπάλα στον Παγέτ και έκανε κίνηση να μπει στην περιοχή, αλλά τράβηκε τον Ίλσανκερ και τον έριξε στο έδαφος. Την ίδια ώρα ο Παγέτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του "Μητρογκόλ".

"Ο Μήτρογλου μας έκανε χάρη", έγραψε η Λειψία στο twitter...

Δείτε το γκολ που ακυρώθηκε και εν συνεχεία τα 3 που έχουν μετρήσει...