EUROPA LEAGUE

Τα γκολ στο Σλόβαν - ΠΑΟΚ

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Δείτε σε VIDEOS τα γκολ της αναμέτρησης μεταξύ της Σλόβαν Λίμπερετς και του ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League. (VIDEOS)

Η αναμέτρηση με την Σλόβαν Λίμπερετς δεν άρχισε ιδανικά για τον ΠΑΟΚ, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Νικολάι Κομλιτσένκο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο προηγούμενο παιχνίδι απέναντι στην Καραμπάγκ οι Τσέχοι είχαν πάρει το προβάδισμα μόλις στο 12ο δευτερόλεπτο, ενώ κόντρα στον "Δικέφαλο" στο 41ο.

Όμως, οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν σε 1-1 στο 10' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στέφανου Αθανασιάδη. Μάλιστα, στο 82ο λεπτό ο Έλληνας επιθετικός έδωσε τη λύση στην ομάδα του, κάνοντας την μεγάλη ανατροπή με υπέροχη κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Μαρίν Λέοβατς.