EUROPA LEAGUE

Τα γκολ στο ΑΕΚ - Ριέκα

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ / ΑΕΚ - ΡΙΕΚΑ / EUROPA LEAGUE / AEK - RIJEKA / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Δείτε τα γκολ στην αναμέτρηση μεταξύ της ΑΕΚ και της Ριέκα για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. (VIDEOS)

Η αναμέτρηση μεταξύ της ΑΕΚ και της Ριέκα δεν άρχισε ιδανικά για την Ένωση, αφού μόλις στο 8ο λεπτό ο Αλεξάντερ Γκόργκον άνοιξε το σκορ για τους Κροάτες. Ο Ντόμαγκοϊ Πάβιτσιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μάξουελ Ακόστι πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Γκόργκον από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα στο 26ο λεπτό, αφού και πάλι ο Γκόργκον εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Όγκνιεν Βράνιες και με δυνατό σουτ νίκησε τον Ανέστη για το 2-0.

Τελικά, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σέρχιο Αραούχο με κοντινή προβολή, ύστερα από σέντρα του Μιχάλη Μπακάκη μείωσε σε 2-1 για τους "κιτρινόμαυρους". Η Ένωση έφτασε στην ισοφάριση στο 55ο λεπτό με κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, ύστερα από κακό διώξιμο του Πρσκάλο.