EUROPA LEAGUE

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στη νικήτρια του ζευγαριού Οντ-Μάριεχαμν

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στη νικήτρια του ζευγαριού Οντ-Μάριεχαμν

Η νικήτρια του ζευγαριού Οντ- Μάριεχαμν θα είναι η αντίπαλος του ΠΑΣ Γιάννινα στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League, μετά την κλήρωση που διεξήχθη στη Νιόν της Ελβετίας το μεσημέρι της Δευτέρας.

Στη Βόρεια Ευρώπη θα είναι το πρώτο ταξίδι στην ιστορία του ΠΑΣ Γιάννινα στα Κύπελλα Ευρώπης καθώς η κληρωτίδα στη Νιόν φέρνει στο δρόμο του μία εκ των Οντ (Νορβηγία) ή Μάριεχαμν (Φινλανδία).

Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League και η νικήτρια θα αποτελέσει τον πρώτο αντίπαλο της ομάδας της Ηπείρου στην Ευρώπη για τον δεύτερο, με το πρώτο ματς να είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στους "Ζωσιμάδες" στις 14 Ιουλίου και τη ρεβάνς στις 21 Ιουλίου.

Διαβάστε το Live της κλήρωσης για τους δύο πρώτους προκριματικούς γύρους του Europa League όπως το επιμελήθηκε ο Στέλιος Χαρτζουλάκης.

Όσον αφορά στους εκπροσώπους της Κύπρου, η ΑΕΚ Λάρνακας κοντράρεται στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League με την Φολγκόρε από το Σαν Μαρίνο και η Ομόνοια με την Μπάναντς από την Αρμενία.

Αυτά είναι τα ζευγάρια του πρώτου προκριματικού γύρου:

Αμπερντίν (Σκωτία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) - Τρακάι (Λιθουανία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) - Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Γέλγκαβα (Λετονία)

Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε) - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) - Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) - Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία)

Οντ (Νορβηγία) - Μάριεχαμν (Φινλανδία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) - Λούζιτανς (Ανδόρα)

Μπόκελ (Μαυροβούνιο) - Βοϊβοντίνα (Σερβία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) - Σιράκ (Αρμενία)

Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία) - Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) - Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)

Σκέντιγια (ΠΓΔΜ) - Κρακόβια (Πολωνία)

Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) - Σίλεκς (ΠΓΔΜ)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) - Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) - Ντάτσια (Μολδαβία)

Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία) - Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Ορντάμπασι (Καζακστάν)

Αντμίρα (Αυστρία) - Σπάρτακ Μιγιάβα (Σλοβακία)

Ακτόμπε (Καζακστάν) - ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Σούντουβα (Λιθουανία)

Ίνφονετ (Εσθονία) - Χαρτς (Σκωτία)

Στάμπαεκ (Νορβηγία) - Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Βίκινγκουρ (Νήσοι Φαρόε)

Λίνφιλντ (Βόρειος Ιρλανδία) - Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Λεβάντια (Εσθονία) - HB Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε)

Άτλαντας (Λιθουανία) - Ελσίνκι (Φινλανδία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Λαντούντνο (Ουαλία)

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) - Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)

KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) - Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Ροβάνιεμι (Φινλανδία)

Βάλουρ (Ισλανδία) - Μπρέντμπι (Δανία)

Βιντεότον (Ουγγαρία) - Ζάρια (Μολδαβία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) - Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Μπάλτσαν (Μάλτα)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) - Σαμτρέντια (Γεωργία)

Τέουτα (Αλβανία) - Καϊράτ (Καζακστάν)

Μπάναντς (Αρμενία) - Ομόνοια (Κύπρος)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Ζίμπρου (Μολδαβία) - Τσιχούρα (Γεωργία)

Πιούνικ (Αρμενία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Γκόριτσα (Σλοβενία)

Μπέροε (Βουλγαρία) - Ράντνικ Μπιέλινα (Βοσνία)

Κουκέσι (Αλβανία) - Ρούνταρ (Μαυροβούνιο)

Αυτά είναι τα ζευγάρια του δεύτερου προκριματικού γύρου:

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) / Σιράκ (Αρμενία) - Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) / Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Βάλουρ (Ισλανδία) / Μπρέντμπι (Δανία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) / Ροβάνιεμι (Φινλανδία) - Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) / Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) / Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία) - Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) / Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)

Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε) / Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Ντομζάλε (Σλοβενία) / Λούζιτανς (Ανδόρα)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) / Μπάλτσαν (Μάλτα) - Σκέντιγια (ΠΓΔΜ) / Κρακόβια (Πολωνία)

Παρτίζαν (Σερβία) - Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) / Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) - Κουκέσι (Αλβανία) / Ρούνταρ (Μαυροβούνιο)

Γκρασχόπερς (Ελβετία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) / Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία)

Μπόκελ (Μαυροβούνιο) / Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Στάμπαεκ (Νορβηγία) / Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)

Ακτόμπε (Καζακστάν) / ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) / Σαμτρέντια (Γεωργία)

Μίντιλαντ (Δανία) / Σούντουβα (Λιθουανία) - Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) / Σίλεκς (ΠΓΔΜ)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) / Τρακάι (Λιθουανία) - Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Μπέροε (Βουλγαρία) / Ράντνικ Μπιέλινα (Βοσνία) - Άτλαντας (Λιθουανία) / Ελσίνκι (Φινλανδία)

Ζίμπρου (Μολδαβία) / Τσιχούρα (Γεωργία) - Οσμάνλισπορ (Τουρκία)

ΠΑΣ Γιάννινα (Ελλάδα) - Οντ (Νορβηγία) / Μάριεχαμν (Φινλανδία)

Αντμίρα (Αυστρία) / Σπάρτακ Μιγιάβα (Σλοβακία) - Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) / Ντάτσια (Μολδαβία)

Βιντεότον (Ουγγαρία) / Ζάρια (Μολδαβία) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Ορντάμπασι (Καζακστάν)

Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία) / Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) - Ίνφονετ (Εσθονία) / Χαρτς (Σκωτία)

Αμπερντίν (Σκωτία) / Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Βέντσπιλς (Λετονία) / Βίκινγκουρ (Νήσοι Φαρόε)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) / Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Μάριμπορ (Σλοβενία) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Χάκεν (Σουηδία) - Λίνφιλντ (Βόρειος Ιρλανδία) / Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Πιούνικ (Αρμενία) / Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Γκέτεμποργκ (Σουηδία) / Λαντούντνο (Ουαλία)

Τέουτα (Αλβανία) / Καϊράτ (Καζακστάν) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) / Γκόριτσα (Σλοβενία)

Λεβάντια (Εσθονία) / HB Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε) - Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) / Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) - Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) / Γέλγκαβα (Λετονία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) / Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία) - Τορπέντο Μπέλαζ Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Γκενκ (Βέλγιο) - Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) / Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία) / Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - Μπάναντς (Αρμενία) / Ομόνοια (Κύπρος)

Ιάσι (Ρουμανία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Σοντεργκίσκε (Δανία) - Στρόμσγκοντσετ (Νορβηγία)

* Στη Νιόν της Ελβετίας βρίσκονται για λογαριασμό του ΠΑΣ Γιάννινα ο πρόεδρος Γιώργος Χριστοβασίλης, και ο νομικός της ΠΑΕ, Μηνάς Λυσσάνδρου.

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

CELEBRITY

Στο νοσοκομείο η τραγουδίστρια Αγγελική Ηλιάδη

Η τραγουδίστρια αναγκάστηκε να αναβάλει τις εμφανίσεις της σε νυχτερινό κέντρο της Αθήνας, ενώ μετήχθη στο νοσοκομείο για ιατρική παρακολούθηση

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Να 31 μεγάλες σειρές για να λιώσεις σε μαραθώνιο

Γιατί 31; Γιατί όχι; 31 ολοκληρωμένα τηλεοπτικά classics σε μια βολική λίστα για να γεμίζεις τυχόν κενά.

ΝΕΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ

Οι Τούρκοι εγκαλούν Καμμένο και εκείνος απαντά με Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Δεν έχουν τελειωμό οι Τουρκικές προκλήσεις καθώς ζητούν από τον υπουργό Άμυνας να λειτουργεί με σοβαρότητα

SPECIAL EDITION

Οι Ελληνίδες MILF που αξίζουν μια θέση στο ημερολόγιο της Pirelli

To νέο ημερολόγιο της Pirelli, που μόλις κυκλοφόρησε αποτελεί και την επίσημη έναρξη της χρονιάς της MILF (Mothers I Like To Follow). Εννοείται πως δεν θα μέναμε τα χέρια σταυρωμένα.

ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΙΠΡΑΣ

Φρένο σε εκλογές από το Άμπου Nτάμπι

"Η μόνη χώρα που έχει ορίζοντα τριετίας για εκλογές είναι η Ελλάδα" τόνισε ο πρωθυπουργός, Αλέξης Τσίπρας από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα. Τι δήλωσε σε Έλληνες δημοσιογράφους για τις προοπτικές επενδύσεων

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24