EUROPA LEAGUE

Μπίλιτς: "Πετάξαμε δύο βαθμούς"

Σλάβεν Μπίλιτς

Ο προπονητής της Μπεσίκτας, Σλάβεν Μπίλιτς, ήταν απογοητευμένος μετά το τέλος του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης και την ισοπαλία με σκορ 1-1 στο "Ατατούρκ".

Η Μπεσίκτας δεν κατάφερε να νικήσει τον Αστέρα Τρίπολης και το τελικό 1-1 άφησε απογοητευμένο τον Σλάβεν Μπίλιτς. Ο προπονητής της τουρκικής ομάδας είπε πως η ομάδα του πέταξε δυο βαθμούς απέναντι στους Αρκάδες.

Αναλυτικά δήλωσε:

"Είχαμε πολλές ευκαιρίες για να βάλουμε δεύτερο γκολ, αλλά δεν το κάναμε. Πετάξαμε δύο βαθμούς. Όταν παίζεις σε τέτοιο επίπεδο είναι ανεπίτρεπτο να κάνεις τα λάθη που κάναμε εμείς. Κακώς δεν βάλαμε το δεύτερο γκολ όταν μπορούσαμε και στο α' και στο β' ημίχρονο

Στα τελευταία δέκα λεπτά αφήσαμε τον Αστέρα να μπει στην περιοχή μας. Κάναμε σωρεία λαθών. Διαδοχικά λάθη που απαγορεύονται. Είχαμε και πέρυσι τέτοια προβλήματα. Τελικώς το ματς έληξε ισόπαλο.

Εάν είχαμε νικήσει, θα είχαμε μεγάλο αβαντάζ για τον όμιλο. Όμως ο όμιλος είναι ακόμα στην αρχή του και ανοιχτός. Όλα μπορούν να γίνουν".