EUROPA LEAGUE

Με Φιορεντίνα στην κορυφή ο ΠΑΟΚ

Η Καραμπάγκ έμεινε με δέκα παίκτες στο 30ό λεπτό και η Φιορεντίνα... έκανε πάρτι, με τους "βιόλα" να επικρατούν 5-1 να είναι μαζί με τον ΠΑΟΚ στην κορυφή (video)

Η Φιορεντίνα νίκησε εύκολα την Καραμπάγκ με 5-1 στην Ιταλία, αλλά βοήθησε πολύ και η αποβολή του Γιουνουζάντε στο 30ό λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες και άντεξαν μέχρι το 39', όταν και ο Κουμά Μπαμπακάρ άνοιξε το σκορ.

Ακολούθησε κατάρρευση για την Καραμπάγκ, καθώς το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 3-0, ενώ με δύο γκολ του Σάρατε έγινε 5-0 και απλά μείωσε ο Εντλόβου στις καθυστερήσεις.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (3-5-2): Ταταρουσάνου, Τόμοβιτς, Ντε Μαϊό, Σαλσέδο, Κριστόφορο, Κάρλος Σάντσες (46' Βεσίνο), Τέγιο, Ολιβέρα, Μπερναρντέσκι (61' Κιέζα), Κάλινιτς (61' Σάρατε), Μπαμπακάρ.

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ: Σέχιτς, Μεντβέντεβ, Γιουνουζάντε, Σαντίκοβ, Αγκόλι, Μίτσελ, Ρίσαρντ, Ισμαγίλοβ (61' Μουαρέμ), Ντάνι Κιντάνα (46' Χουσεΐνοβ), Ντμιρκουλίγεβ, Ρεϊνάλντο (84' Ντλόβου).

*κόκκινη 30' Γιουνουζάντε

Η 2η αγωνιστική του 10ου όμιλου:

Φιορεντίνα - Καραμπάγκ 5-1 (39' και 45'+2 Μπαμπακάρ, 43' Κάλινιτς, 63' και 78' Σάρατε / 92' Εντλόβου)

Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ 1-2 (1' Κομλιτσένκο / 10' πέν. και 82' Αθανασιάδης)