EURO

Τρομερή γκολάρα με γυριστό από Σατσίρι!

Ο Τζερντάν Σατσίρι ισοφάρισε για την Ελβετία, απέναντι στην Πολωνία, με ένα εκπληκτικό γκολ με γυριστό σουτ τόσο ως προς τη σύλληψη, όσο κι ως προς την εκτέλεση. Δείτε την γκολάρα του Ελβετού. (VIDEO)

Η Ελβετία τα έβρισκε δύσκολα απέναντι στην Πολωνία, για την πρώτη αναμέτρηση της φάσης των "16" του Euro 2016, αλλά ήρθε να διευκολύνει τα πράγματα για τους πρώτους, ο Τζερντάν Σατσίρι. Και με τι τρόπο.

Στο 82ο λεπτό του ματς, η μπάλα μετά το τακουνάκι του Σεφέροβιτς και το διώξιμο του Πάζνταν έφθασε στον Τζερντάν Σατσίρι κι αυτός με ασύλληπτη ενέργεια και τη βοήθεια του δοκαριού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Φαμπιάνσκι για να κάνει το 1-1 και να στείλει το ματς στην παράταση:

Ο Τζερντάν Σατσίρι ξεκίνησε την καριέρα του από τις ακαδημίες της Βασιλείας, πριν εν συνεχεία προωθηθεί στην πρώτη ομάδα αυτής. Το 2012 μετακόμισε στο Μόναχο για λογαριασμό της Μπάγερν και μετά από ένα σύντομο πέρασμα από την Ίντερ, από το 2015 είναι στην Αγγλία για λογαριασμό της Στόουκ.