Το γκολ του Μπρέιντι, το 2ο γρηγορότερο στην ιστορία των Euro

Ιρλανδία

Το γκολ που σημείωσε για την Ιρλανδία ο Ρόμπι Μπρέιντι απέναντι στη Γαλλία, στο 2', είναι το δεύτερο γρηγορότερο που έχει μπει σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Πρώτο του Κιριτσένκο στο Ελλάδα - Ρωσία, το 2004. (VIDEOS).

Η Ιρλανδία "πάγωσε" τους Γάλλους στο 2ο λεπτό του μεταξύ τους αγώνα, στο πλαίσιο των "16" του Euro 2016. Ο Ρόμπι Μπρέιντι σκόραρε με πέναλτι και όχι μόνο έβαλε μπροστά την ομάδα του, αλλά σημείωσε και το 2ο πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία των Euro. Ποιο ήταν το πρώτο;

Αυτό του Κιριτσένκο στο Ελλάδα - Ρωσία, στο Euro 2004, με το οποίο οι αντίπαλοι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος είχαν σκοράρει στο πρώτο λεπτό (οι Ρώσοι είχαν επικρατήσει 2-1).