EURO

"Σόου" Μπεργκ και Ιμπραχίμοβιτς με Σουηδία

Έξι λεπτά ήταν αρκετά για τη Σουηδία να "καθαρίσει" το ματς με το Μαυροβούνιο, με τον Μάρκος Μπεργκ να ανοίγει το σκορ και τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς να στέλνει την ομάδα του με 3-0 στο ημίχρονο (videos).

Το δίδυμο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς-Μάρκους Μπεργκ στην εθνική Σουηδίας είναι "δολοφονικό". Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού έβαλε μπροστά στο σκορ τους Σκανδιναβούς απέναντι στο Μαυροβούνιο σκοράροντας με εξαιρετική κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στο 38ο λεπτό (μετά από σέντρα του Έκνταλ) ενώ ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τη σκυτάλη για να πετύχει άλλα δύο γκολ πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Ο "Ίμπρα Κατάμπρα" πέτυχε το πρώτο του γκολ με σουτ "κεραυνό" από τη γωνία της περιοχής στο 40' και το δεύτερο με αριστοτεχνικό πλασέ στο 44'.