Πίσω από Πλατινί και Ζιντάν ο Γκριεζμάν

Γαλλία, Γκριεζμάν

Ο Αντουάν Γκριεζμάν βρήκε δίχτυα σε βάρος των Ιρλανδών στο 58' και στο 61' και έγινε ο τρίτος κατά σειρά Γάλλος, πίσω από Μισέλ Πλατανί και Ζινεντίν Ζιντάν, που σκοράρει τόσο γρήγορα δύο τέρματα σε Euro. (VIDEOS).

Μέσα σε τέσσερα λεπτά ο Αντούν Γκριεζμάν σκόραρε δύο φορές και γύρισε το ματς της Γαλλίας με την Ιρλανδία (2-1). Ο ποδοσφαιριστής της Ατλέτικο Μαδρίτης έγινε, έτσι, ο τρίτος στη λίστα Γάλλος, πίσω από Μισέλ Πλατανί και Ζινεντίν Ζιντάν, που σημειώνει 2 γκολ τόσο γρήγορα σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Ο Πλατινί μέσα σε δύο λεπτά σημείωσε 2 γκολ στο Euro 1984 κόντρα στην Γιουγκοσλαβία, ενώ ο Ζιντάν μέσα σε τρία λεπτά πέτυχε 2 τέρματα κόντρα στους Άγγλους, στο Euro 2004.

Ακόμα, ο Γκριεζμάν έγινε ο πρώτος παίκτης της Ατλέτικο που σημειώνει 2 γκολ σε ένα ματς ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.