ΑΓΓΛΙΑ

Καυγάς του Γκουαρδιόλα με τον προπονητή της Γουίγκαν στη φυσούνα!

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα ήταν έξαλλος στο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Γουίγκαν, καθώς κατευθύνθηκε έξαλλος προς τον αντίπαλο συνάδελφό του, Πολ Κουκ στη φυσούνα του "DW Stadium". (video)

Η Γουίγκαν έκανε την μεγάλη έκπληξη στη φάση των "16" του FA Cup, καθώς νίκησε 1-0 τη Μάντσεστερ Σίτι στο "DW Stadium" και την απέκλεισε.

Οι "πολίτες" έπαιξαν με αριθμητικό μειονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Φάμπιαν Ντελφ αποβλήθηκε στο δεύτερο λεπτό καθυστερήσεων του πρώτου.

Η απόφαση του διαιτητή, Άντονι Τέιλορ, δεν άρεσε στον τεχνικό της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρδιόλα. Καθώς πήγαινε στα αποδυτήρια, στη φυσούνα του "DW Stadium", κατευθύνθηκε έξαλλος προς τον συνάδελφό του (προπονητή της Γουίγκαν), Πολ Κουκ.

Ο Καταλανός θεώρησε ότι ο τεχνικός της αντίπαλης ομάδας με τις παραινέσεις του προς τον διαιτητή συνέβαλε στην αποβολή του Ντελφ. Ο Κουκ με δηλώσεις του μετά τη λήξη του ματς, ωστόσο, τόνισε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα με τον Γκουαρδιόλα.