ΑΓΓΛΙΑ

Το σεντερφορίσιο γκολ του Βέλλιου

© BPI / MATT BUNN

Το πέμπτο γκολ του Απόστολου Βέλλιου με τη φανέλα της Νότιγχαμ καταδεικνύει τις αρετές του ως φορ. Ξανά αποθέωση από τους Άγγλους για τον Έλληνα φορ. Δείτε το VIDEO.

Ο Απόστολος Βέλλιος συνεχίζει να σκοράρει κατά ριπάς για λογαριασμό της Νότιγχαμ. Αυτήν τη φορά έβαλε το λιθαράκι του στη νίκη 3-1 επί της Μπέρμιγχαμ.

Το πέμπτο τέρμα του στην Championship σημειώθηκε με κοντινή προβολή μετά από σέντρα από αριστερά στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, γκολ με το οποίο έγινε το 2-0 στον αγώνα.

Ο Έλληνας φορ είχε περάσει στον αγώνα έξι λεπτά νωρίτερα στη θέση του τραυματία Νίκλαε Μπέντνερ, ο οποίος αποχώρησε με φορείο και μάσκα οξυγόνου από τον αγωνιστικό χώρο.

Όπως ήταν ο λογικό, ο Βέλλιος γνώρισε την αποθέωση στο twitter για το πέμπτο τέρμα του σε 13 αγώνες.