ΑΓΓΛΙΑ

Το εκπληκτικό σκίτσο του 'Bleacher' για το φάουλ του Μπέκαμ στην Ελλάδα

Στις 6 Οκτωβρίου 2001 ο Ντέιβιντ Μπέκαμ σημείωνε κόντρα στην Ελλάδα ένα από τα γκολ που έχουν αγαπήσει όσο λίγα οι Άγγλοι φίλαθλοι (video)

Η Ελλάδα ήταν πολύ κοντά σε μία νίκη γοήτρου επί της Αγγλίας μέσα στο Ολντ Τράφορντ. Οι γηπεδούχοι θα έμπλεκαν στα μπαράζ για την πρόκριση στο Μουντιάλ του 2002 αν παρέμενε αυτό το 1-2. Ώσπου πήρε την μπάλα ο Ντέιβιντ Μπέκαμ για να εκτελέσει φάουλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

"Ο βασιλιάς του αδύνατου" είναι ο τίτλος του σκίτσου του βρετανικού Bleacher Report με το οποίο τιμά σήμερα το γκολ-φάουλ του Ντέιβιντ που έφερε τον αγώνα στο 2-2 και την Αγγλία απευθείας στο Μουντιάλ...