ΑΓΓΛΙΑ

Πρόκριση για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η ManUtd νίκησε 2-0 την Στόουκ στο "Μπριτάνια" και πέρασε στα ημιτελικά του League Cup, όπου την περιμένει Σάντερλαντ. Αποκλεισμός για Τότεναμ από Γουέστ Χαμ (videos)

Στα ημιτελικά του League Cup προκρίθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, νικώντας με 2-0 την Στόουκ στο "Μπριτάνια".

Εκεί θα αντιμετωπίσει την Σάντερλαντ, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι θα παίξει με την Γουέστ Χαμ.

Η τελευταία πήρε σπουδαία πρόκριση μέσα στο "Γουάιτ Χαρτ Λέιν", καθώς νίκησε 2-1 την Τότεναμ, κάνοντας μάλιστα ανατροπή με τέρματα των Τζάρβις στο 80' και Μαϊγκά στο 85'.

Αυτό ήταν το πρώτο ματς χωρίς τον Αντρέ Βίλας-Μπόας στον πάγκο για τους "σπερς", ο Αντεμπαγιόρ ήταν στην 11άδα και μάλιστα άνοιξε το σκορ στο 67', αλλά δεν ήταν αρκετό.

Για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα γκολ πέτυχαν οι Άσλεϊ Γιανγκ (σουτάρα) και Πατρίς Εβρά, ενώ στο πρώτο ημίχρονο το ματς είχε διακοπεί για λίγα λεπτά λόγω έντονης βροχόπτωσης και αέρα!